آیت‌الله سیستانی خواستار تسریع کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه شد

آیت‌الله سیستانی خواستار تسریع کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه شد
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 13:27

مرجعیت عالیقدر شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه، خواستار تسریع کمک‌رسانی به آنها شد.

العالم ـ عراق

دفتر آیت‌الله العظمی «سید علی سیستانی» مرجعیت عالیقدر شیعیان در عراق با انتشار بیانیه‌ای، ضمن ابراز همدردی و همبستگی با قربانیان زمین لرزه ترکیه و سوریه، خواستار تسریع در کمک رسانی به آسیب‌دیدگان شد.

در بیانیه رسمی دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف که بامداد امروز (چهارشنبه ۸ فوریه) منتشر شده آمده که زمین‌لرزه شدید که اخیرا مناطق گسترده‌ای از خاک ترکیه و سوریه را به لرزه درآورد، بر اساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی قربانی و زخمی و خسارات گسترده مادی در خانه‌ها و زیرساخت‌های این کشور‌ها برجای گذاشته و یک فاجعه انسانی کم‌نظیر در عصر جدید است.

بنا بر این بیانیه، مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف با کسانی که عزیزانشان را در این فاجعه بزرگ از دست داده‌اند، ابراز همدردی و همبستگی می‌کند و از خداوند متعال برای آنها صبر و آرامش و برای زخمی‌ها و آسیب‌دیدگان شفا و سلامتی عاجل مسئلت دارد و امیدواز است که طرف‌های مسئول و خیّران برای تامین نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان در اسرع وقت اقدام کنند.

در پایان این بیانیه برای همه آرزوی سلامتی و دور شدن بلایا از آنها شده است.

آخرین خبرها از شمار تلفات زلزله مهیب بامداد دوشنبه (17 بهمن ماه 1401) در هر دو کشور ترکیه و سوریه حاکی است که در مجموع دست‌کم 9 هزار و 638 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

پربیننده ترین خبرها