باقری: فلسطین موضوع اصلی امت اسلامی و بشریت است

باقری: فلسطین موضوع اصلی امت اسلامی و بشریت است
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 20:49

معاون‌ وزیر امور خارجه با بیان اینکه فلسطین موضوع اصلی امت اسلامی و بشریت است، گفت: ارزش موضوع فلسطین در اشتراک ارزش‌های اسلامی و انسانی، در مقابله با رفتار غیرانسانی غربی و لیبرالی است.

العالم - ایران / سیاسی

علی باقری روز چهارشنبه در دیدار با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی در لبنان افزود: میدان فلسطین میدان مبارزه مردم فلسطین و رژیم اشغالگر نیست بلکه میدان رویارویی بین مسلمانان و آزادگان و استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: هر کسی در قضیه فلسطین مبارزه می کند چه با قلم چه با زبان، در حال رویارویی با تجاوزگری طرف دیگر است.

باقری تاکید کرد: فلسطین یک‌ چالش راهبردی برای لیبرالیسم است زیرا این قضیه ادعای لیبرالیسم درخصوص حقوق بشر و آزادی را زیر سوال می برد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: رژیم صهیونیستی نمایندگی لیبرالیسم را در منطقه ما بر عهده دارد و رفتار این رژیم عرصه ای زنده از جنایت های غیر انسانی ضد ملت فلسطین جلوی چشم جهانیان است.

باقری تاکید کرد: جهان غرب به ویژه آمریکا و کشورهای اروپایی در مواجه با یک پرسش در برابر افکار عمومی جهانی است و آن این است که اگر شما حامی حقوق بشر هستید نه تنها در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می کنید بلکه از این رژیم حمایت می کنید.

به گفته معاون وزیر امور خارجه، رژیم‌صهیونیستی به پشتیبانی متحدین غربی اش، در حال جبران ناکامی های خود در میدان فلسطین است و در حال ارتباط گرفتن با برخی کشورهای عربی و اسلامی است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی گمان می کند با این ارتباط ها برای خود مشروعیت ایجاد می کند و این در حالیست که اکثریت قابل توجهی از مردم در همین کشورهای اسلامی با رای قاطع، با ایجاد هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کردند.

باقری اظهار داشت: اتحاد و انسجام بین گروه های فلسطینی و همچنین برخی کشورهای اسلامی باید به یک راهبرد برای مقابله با رژیم صهیونیستی تبدیل شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها