لاوروف و امیرعبداللهیان در مسکو ملاقات می‌کنند

لاوروف و امیرعبداللهیان در مسکو ملاقات می‌کنند
جمعه 4 فروردين 1402 - 01:27

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه چهارشنبه هفته آینده در پایتخت روسیه دیدار خواهند کرد.

العالم-ایران

یک رسانه روسیه‌ای گزارش داده «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه و «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز ۲۹ مارس (۹ فروردین) در مسکو با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

خبرگزاری ریانووستی روسیه با گزارش این خبر افزود دیپلمات‌های ارشد دو کشور به رایزنی درباره تحولات جاری جهان و مسائل مربوط به برجام، سوریه و افغانستان خواهند پرداخت.

وزیر امور خارجه روسیه در جدیترین گفت‌وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود در تاریخ ۲۲ اسفند، از توافق حاصل شده بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط فیمابین استقبال کرد. طرفین همچنین در خصوص موافقتنامه جامع همکاری‌های بلندمدت آخرین دیدگاه‌های خود را مورد اشاره قرار دادند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص برگزاری نشست چهارجانبه (ایران، روسیه، ترکیه و سوریه) به منظور حل مشکلات فیمابین سوریه و ترکیه رایزنی و تبادل‌نظر کردند.

آخرین تحولات صحنه اوکراین از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگوی دو وزیر امور خارجه بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تمرکز بر راه‌حل سیاسی و گفت‌وگو را مورد تأکید قرار داد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها