پنتاگون: از پایگاه «العدید» قطر برای حمله به شرق سوریه استفاده کردیم

پنتاگون: از پایگاه «العدید» قطر برای حمله به شرق سوریه استفاده کردیم
شنبه 5 فروردين 1402 - 05:00

پنتاگون بامداد شنبه اعلام کرد، هواپیماهای آمریکایی که جمعه شب شرق سوریه را بمباران کردند، از پایگاه العدید قطر به پرواز درآمدند.

العالم-آمریکا

پنتاگون اعلام کرد، هواپیماهای آمریکایی که مناطقی در دیرالزور را هدف قرار دادند از پایگاه العدید در قطر پرواز کرده بودند.

پیش تر شبکه اسکای نیوز گزارش کرده بود، هواپیماهای آمریکا مناطقی در دیرالزور سوریه را در پاسخ به حمله راکتی به پایگاه‌های آمریکایی هدف قرار دادند.

همچنین یک مقام آمریکایی گفت که سه موضع نیروهای آمریکایی در دیرالزور هدف حمله قرار گرفت و یک نظامی آمریکایی زخمی شد که وضعیت این نظامی پایدار گزارش شده است.

شبکه ای بی سی آمریکا به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده است، درباره حملات اخیر به ۲ پایگاه نظامی این کشور در دیرالزور سوریه گفت: یکی از پایگاه‌های آمریکایی هدف سه پهپاد قرار گرفت و پایگاه دیگر هدف پنج راکت قرار گرفت.

منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، ۲ پایگاه آمریکا در شمال شرق سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفت.

ساعاتی پیش نیز چند انفجار پایگاه غیرقانونی نظامیان آمریکا در میدان نفتی العمر در نزدیکی مرز سوریه با عراق را به لرزه درآورد.

بامداد جمعه رسانه‌ها از بمباران مناطقی از استان دیرالزور در شرق سوریه خبر دادند.

چند ساعت بعد، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) حمله هوایی بامداد روز جمعه به شهر دیرالزور در شرق سوریه را تأیید کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از پنتاگون گزارش داد: این حملات هوایی به سوریه در پاسخ به زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله گذشته صورت گرفته است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که فرماندهی مرکزی ارتش این کشور حملات هوایی به تأسیساتی انجام داده که به ادعای این نهاد توسط گروه‌های مقاومت در شرق دیرالزور مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

پنتاگون مدعی شده است که این حمله به دنبال کشته شدن یک نظامی آمریکایی و زخمی شدن پنج تن دیگر از نظامیان آمریکایی صورت می‌گیرد که توسط یکی از گروه‌ها به پایگاه ائتلاف بین المللی ضد داعش در نزدیکی الحسکه در شرق سوریه انجام گرفته بود.

ساعاتی پس از این اعلام، شبکه المیادین از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامیان آمریکا در میدان نفتی العمر با چند موشک خبر داد.

ایرنا

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها