حمله پهپادی به منطقه "تولا" در روسیه

حمله پهپادی به منطقه
يکشنبه 6 فروردين 1402 - 22:29

مقامات روس از انفجاری بزرگ در منطقه "تولا" که ناشی از حمله پهپادی بوده ، خبر دادند.

العالم - اروپا

مقامات روس امروز یکشنبه از وقوع انفجاری شدید در منطقه "تولا" خبر دادند.

گفته می شود که این انفجار ناشی از حمله پهپادی بوده است.

منطقه " تولا " در 180 مایلی مرز روسیه با اوکراین واقع شده و با مسکو، پایتخت روسیه 110 مایل فاصله دارد.

مقامات این منطقه روسی اعلام کردند که این حمله هیچ تهدیدی برای ساکنان این منطقه به همراه نداشته و این حادثه دردست بررسی است.

خبرگزاری تاس به نقل از مقام‌های رسمی اعلام کرد : پهپادی که به منطقه تولا حمله کرده ، اوکراینی و از نوع TU-141 و حامل مواد منفجره بوده است.

از سوی دیگر ، فرماندهان نیروی هوایی سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک اعلام کرده‌ اند که تفاهم نامه‌ای را برای ایجاد یک پدافند هوایی متحد در شمال اروپا با هدف مقابله با آن‌چه که تهدیدات روسیه خوانده‌اند ، به امضا درآورده‌اند.

بر اساس بیانیه نیروهای مسلح چهار کشور شمال اروپا، هدف این است که بتوانند به طور مشترک و بر اساس شیوه‌های عملیاتی ناتو، عملیات انجام دهند.

«یان دام» فرمانده نیروی هوایی دانمارک به خبرگزاری رویترز گفت که طرح چهار کشور شمال اروپا برای یکپارچه‌سازی نیروی هوایی در پی حمله سال گذشته روسیه به اوکراین صورت گرفته است.

وی در این خصوص گفت: «ناوگان ترکیبی ما با یک کشور اروپایی بزرگ قابل مقایسه است». نروژ دارای 57 جنگنده اف-16 و 35 جنگنده اف-35 است و 27 جنگنده اف-35 نیز در دست سفارش دارد. فنلاند نیز 62 جنگنده اف/ای-18 هورنت و 64 جنگنده اف-35 نیز در دست سفارش دارد و دانمارک نیز 58 جنگنده اف-16 و 27 جنگنده اف-35 در دست سفارش دارد و سوئد بیش از 90 جنگنده گریپن دارد که البته مشخص نیست که چه تعداد از این جنگنده‌ها فعال هستند.

امضای قرارداد بین چهار کشور شمال اروپا در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان ، هفته گذشته با حضور ژنرال جیمز هکر، رئیس فرماندهی هوایی ناتو که بر نیروی هوایی آمریکا در منطقه نیز نظارت دارد، صورت گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها