تیم ملی فوتبال رتبه خود را در رده بندی فیفا حفظ کرد

تیم ملی فوتبال رتبه خود را در رده بندی فیفا حفظ کرد
چهارشنبه 9 فروردين 1402 - 14:10

تیم ملی فوتبال ایران در رده‌بندی پیش‌روی فیفا جایگاه بیست‌وچهارم جهانی را حفظ خواهد کرد.

العالم - ورزشی

با پایان پنجره بازی‌های ملی فیفا در ماه مارس، سایت «football-ranking.com» اقدام به بروزرسانی جایگاه تیم‌های ملی فوتبال در رده‌بندی پیش‌روی فیفا کرد، رده‌بندی که قرار است در تاریخ 6 آوریل (پنجشنبه 17 فروردین) به طور رسمی از سوی فیفا منتشر شود.

بر اساس پیش‌بینی این سایت طبق فرمول‌های فیفا؛ جایگاه ایران در این رده‌بندی تغییری نخواهد کرد و با 1553.23 امتیاز همچنان در رده بیست‌وچهارم جهان و رده دوم قاره آسیا قرار خواهد گرفت. ژاپن با 1588.59 امتیاز و بدون تغییر جایگاه همچنان در رتبه بیستم جهانی جای دارد و عنوان بهترین تیم آسیایی این رده‌بندی را در اختیار دارد.

در رده‌بندی پیش‌رو، کره‌جنوبی (2 پله سقوط/ رده بیست‌وهفتم جهانی) استرالیا (2 پله سقوط/ رده بیست‌ونهم جهانی) وعربستان (5 پله سقوط/ رده پنجاه‌و چهارم جهانی) نیز به ترتیب رده‌های سوم تا پنجم این رده‌بندی در قاره‌ آسیا را در اختیار خواهند داشت.

در رده‌بندی کلی هم آرژانتین با یک پله صعود صدر جدول رنکینگ فیفا را از برزیل خواهد گرفت. تیم‌های فرانسه (یک پله صعود)، برزیل (دو پله سقوط)، بلژیک (بدون تغییر)، انگلیس (بدون تغییر)، هلند (بدون تغییر)، کرواسی (بدون تغییر)، ایتالیا (بدون تغییر)، پرتغال (بدون تغییر) و اسپانیا (بدون تغییر) نیز به ترتیب رده‌های دوم تا دهم را به خود اختصاص می‌دهند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها