پکن: در جنگ اوکراین بی‌طرف هستیم

پکن: در جنگ اوکراین بی‌طرف هستیم
يکشنبه 14 خرداد 1402 - 04:41

وزیر دفاع چین با بیان اینکه پکن به دنبال گفتگو است نه تقابل، گفت که ذهنیت جنگ سرد اکنون در حال احیا شدن و خطرات امنیتی در حال افزایش چشمگیری است.

العالم - آسیا

«لی شانگفو» وزیر دفاع چین بامداد یکشنبه بار دیگر تاکید کرد که موضع پکن در جنگ اوکراین با روسیه، کاملا بی‌طرفانه است.

لی طی سخنرانی در اجلاس امنیتی آسیایی «گفتگوهای شانگری-لا» گفت: «پکن به دنبال گفتگو است نه تقابل؛ طبیعی است که بین کشورها اختلاف ایجاد شود اما احترام متقابل باید بر قلدری و سلطه‌طلبی غلبه داشته باشد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، او با بیان اینکه چالش‌های امنیتی بی‌سابقه در منطقه آسیا و اقیانوسیه را نباید نادیده گرفت، توضیح داد: «ذهنیت جنگ سرد اکنون در حال احیا شدن و خطرات امنیتی در حال افزایش چشمگیری است».

وزیر دفاع چین ضمن اشاره به گسترش پایگاه‌های نظامی برخی کشورها و افزایش سرعت رقابت تسلیحاتی در منطقه شرق آسیا، اظهار داشت: «این بلوک‌ها فقط باعث بی‌ثباتی منطقه می‌شوند».

طبق این گزارش، لی با بیان اینکه چین متعهد به ترویج صلح در مدیریت بحران‌های بین المللی است، تصریح کرد: «پکن موضعی بی‌طرف و عینی‌گرایانه در قبال اوکراین اتخاذ کرده است. ما به دنبال زمینه‌های مشترک بین طرف‌های بین‌المللی درمورد اوکراین هستیم».

پیش از این نیز نماینده چین در امور اوراسیا خواستار توقف ارسال تسلیحات به میدان جنگ در اوکراین شد و هشدار داد در غیر این صورت تنش‌ها تشدید خواهد شد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها