بن سلمان و مادورو دیدار کردند

بن سلمان و مادورو دیدار کردند
سه شنبه 16 خرداد 1402 - 12:47

ولی‌عهد عربستان سعودی و رئیس‌جمهور ونزوئلا در جده درباره مسائل مورد اهتمام مشترک با یکدیگر گفت‌و‌گو کردند.

العالم - عربستان سعودی

«محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی و «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، دوشنبه‌شب، در جده با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، در این دیدار که در کاخ «السلام» در جده برگزار شده است، «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه، «فیصل بن فاضل الابراهیم» وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی، «عبدالعزیز بن ترکی» وزیر ورزش، «عبدالله بن بندر» رئیس گارد ملی، «عبدالرحمن بن عبدالمحسن الفضلی» وزیر محیط‌زیست، آب و کشاورزی، «مساعد بن محمد العیبان» مشاور امنیت ملی و «خالد بن علی الحمیدان» رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی حضور داشته‌اند.

اما در طرف مقابل، «ایبان ادواردو» وزیر خارجه، «پدرو رافائل» وزیر نفت، «فردی نانز» معاون رئیس‌جمهور در امور ارتباطات، فرهنگ و گردشگری و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «جورجی الیسر» رئیس دفتر ریاست جمهوری، «داوید بیلاسکس» سفیر ونزوئلا در ریاض، «سیلیا فلوریس» همسر و «نیکولاس ارنستو مادورو» پسر مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا را در این سفر همراهی کردند.

رسانه‌های سعودی اشاره کردند که دو طرف در این دیدار درباره مسائل مورد اهتمام مشترک و فرصت‌های همکاری با یکدیگر گفت‌و‌گو کرده‌اند.

تیم مطبوعاتی ریاست جمهوری ونزئلا در آستانه سفر به عربستان، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر اعلام کرده بود که تقویت ائتلاف سیاسی و دیپلماتیک و انرژی در دستور کار هیأت ریاست جمهوری قرار دارد. مادورو، یکشنبه‌شب، در صدر هیأتی از وزرای این کشور وارد عربستان شده بود.

پربیننده ترین خبرها