آتش در جنگل های کانادا حدود ۳.۸ میلیون هکتار را نابود کرد

آتش در جنگل های کانادا حدود ۳.۸ میلیون هکتار را نابود کرد
پنج‌شنبه 18 خرداد 1402 - 00:38

بیل بلر وزیر آمادگی اضطراری کانادا گفت که حدود ۳.۸ میلیون هکتار زمین جنگلی در ۴۱۴ مورد آتش سوزی از بین رفته است.

العالم-آمریکا

بلر روز چهارشنبه در یک نشست خبری در اتاوا افزود که از مجموع ۴۱۴ مورد آتش سوزی فعال در این کشور ۲۳۹ مورد خارج از کنترل است.

وی افزود که این آتش سوزی بر زیرساخت‌های حیاتی مانند جاده‌ها، مخابرات و خطوط برق فشار قوی نیز تاثیر گذاشته است.

به گفته پتی هاجدو، وزیر خدمات بومی کانادا، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از کسانی که از مناطق در معرض آتش سوزی تخلیه شده‌اند از گروه‌های بومی هستند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، ضمن قدردانی از آتش نشانان و امدادگران اعلام کرد که دود ناشی از این آتش سوزی زندگی مردم را مختل می‌کند.

فصل آتش سوزی مراتع در کانادا آغاز شده است و بطور کلی در دوره جولای تا اوت این آتش سوزی‌ها تشدید می‌شوند.

گفته می‌شود، آتش سوزی‌ جنگل‌ها در کانادا در ماه ژوئن سال جاری حدود ۱۵ برابر بیشتر از حد معمول در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته است.

به گزارش ایرنا، کیفیت هوای مناطق مرکزی و شرقی ایالت نیویورک در روز چهارشنبه به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی در کانادا، رو به وخامت است و هشدارهای سلامتی برای این مناطق صادر شده است.

مسوولان ایالت نیویورک اعلام کرده اند انتظار می رود سطوح آلودگی، اعم از ازن یا ذرات ریز، از عدد ۱۰۰ شاخص کیفیت هوا فراتر رود.

مسوولان ایالت نیویورک از عمده ساکنان این شهر خواسته اند که فعالیت های خارج از منزل خود را فقط به موارد کاملا ضروری محدود کنند، به خصوص اگر مشکلات قلبی یا تنفسی دارند و از ماسک استفاده کنند.

بر اساس گزارش اداره ملی هواشناسی آمریکا، آتش سوزی های گسترده در استان کبک کانادا باعث گسترش دود گسترده ای در مناطق شمال شرقی و دریاچه های بزرگ آمریکا شده است.

ایرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها