بمباران تاسیسات گازی سوریه در حملات ائتلاف آمریکا

بمباران تاسیسات گازی سوریه در حملات ائتلاف آمریکا
دوشنبه 7 مهر 1393 - 14:49

هواپیماهای ائتلاف آمریکا، بزرگترین تاسیسات گازی در سوریه را بمباران کردند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، هواپیماهای ائتلاف آمریکا حملات هوایی جدیدی علیه پایگاه های گروه داعش در سوریه انجام دادند.
پیش از این در یک سری حملات هوایی، چهار تاسیسات نفتی تحت کنترل این گروه در سوریه هدف قرار گرفته بود.
شبکه "سوریا مباشر" اعلام کرد که در دو حمله هوایی، پایگاه های داعش در ورزشگاه و ساختمان امنیت جنایی در شهر رقه هدف قرار گرفت. هنوز اطلاعاتی درباره تلفات این حملات منتشر نشده است.
پیش از این حملات، فرماندهی عملیات آمریکا اعلام کرد که هواپیماهای ائتلاف تاسیسات نفتی و مرکز فرماندهی و کنترل این گروه در شمال الرقه را هدف قرار دادند.
از سوی دیگر مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان اعلام کرد: جنگنده های ائتلاف به تاسیسات گازی کونیکو در نزدیکی منطقه خشام در حومه شرقی دیرالزور حمله کردند.
تاسیسات گازی کونیکو بزرگترین تاسیسات گازی در سوریه به شمار می رود و ایستگاه تولید برق جندر در حمص را تغذیه می کند. این نیروگاه برق چند استان سوریه را تامین می کند. این تاسیسات همچنین ژنراتورهای برق در میدان نفتی العمر را که برق مناطق وسیعی از حومه شرقی دیرالزور را تامین می کند، تغذیه می نماید.
گفته می شود که این تاسیسات به این دلیل هدف قرار گرفته که بازداشتگاه داعش در آن وجود دارد.
جنگنده های ائتلاف، همچنین پایگاه های داعش در منطقه مرکده جنوب شهر الحسکه و همچنین پایگاه های این گروه در روستای الصعوه در حومه غربی دیرالزور را هدف قرار دادند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها