سید حسن نصرالله: از جنگ نمی ترسیم

سید حسن نصرالله: از جنگ نمی ترسیم
جمعه 10 بهمن 1393 - 18:05

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت به دنبال جنگ نیست، تأکید کرد: ما از جنگ نمی ترسیم و در ورود به آن تردیدی نداریم؛ و در صورتی که جنگ به ما تحمیل شد، به خواست خدا در آن پیروز می شویم.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "سید حسن نصرالله" شامگاه جمعه در مراسم بزرگداشت شهدای "قنیطره" گفت: از همه نیروهای مقاومت و مجاهد در مقاومت اسلامی لبنان که از لحظه جنایت ترور (در قنیطره) در بالاترین سطح مسؤولیت پذیری بودند قدردانی می کنم. آنان طی روزها و ساعتهای گذشته در بالاترین وضعیت آمادگی برای جانفشانی قرار داشتند.
* حضور 3 نسل از نیروهای حزب الله بین شهدای قنیطره
سید حسن نصرالله با اشاره به شهدای قنیطره مانند سردار شهید "الله دادی" و فرمانده شهید "ابوعیسی" و حضور 3 نسل از نیروهای مقاومت در بین این شهدا، گفت: این امر ثابت می‌کند که برخلاف همه مطالب نفاق آمیزی که نوشته می‌شود و یا دروغ‌ها و مطالب گمراه کننده‌ای که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای منتشر می‌شود؛ مجاهدان حزب الله همچنان در خطوط مقدم قرار دارند و طلایه دار شهدا هستند و دنیا و هیچ چیز دیگر نمی‌تواند بین آنان و آنچه که ایمان دارند و به آن عشق می ورزند، فاصله بیندازد.
سید حسن نصرالله گفت: متأسفانه ملتها و دولتهای منطقه ما از ده‌ها سال قبل و به صورت مشخص از 1948 از وجود سرطانی به نام "اسرائیل" رنج می برند؛ غده‌ای سرطانی و رژیمی تروریستی و جرثومه فساد "اسرائیل" که طی ده‌ها سال همچنان باقی مانده است.
وی ادامه داد: طی سالهای اخیر این رژیم مانند گذشته در حال فساد، استکبار و گردنکشی در فلسطین است و همچنان سرزمینها و مقدسات را اشغال کرده است. این رژیم خون مردم کرانه باختری را به بهانه جستجو به دنبال 3 شهرک نشین می ریزد و به غزه تجاوز می کند و مقدسات را پایمال می کند و به صورت جدی مسجد الاقصی را تهدید و ساده ترین حقوق مردم فلسطین را نقض می کند.
* رژیم صهیونیستی از تکفیری‌ها در سوریه حمایت می‌کند
سید حسن نصرالله اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در سوریه نیز علاوه بر اینکه همچنان جولان را تحت اشغال دارد، از جنگ در این کشور به بدترین شیوه سوء استفاده می کند.
دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: رژیم صهیونیستی به صورت آشکار از گروه های تکفیری به هدف ویران کردن سوریه و نابود کردن ارتش این کشور پشتیبانی، و در روز روشن به سوریه تجاوز کرده و بمباران می کند.
سید حسن نصرالله گفت: در لبنان نیز رژیم صهیونیستی علاوه بر ادامه اشغال مزارع شبعا، قطعنامه 1701 را به رسمیت نمی شناسد حال اینکه برخی از ما آن را مقدس می شمارند؛ رژیم صهیونیستی هنوز در حال حمله و بمباران و ترور است مانند آن کاری که با شهید اللقیس کرد .. لبنان همچنان در خطر است.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: واقعیت این است که اسرائیلی‌ها تصمیم داشتند این گروه ( را در قنیطره) هدف قرار دهند؛ البته نمی دانیم که چه زمانی این تصمیم گرفته شده بود .. مسؤولان رژیم صهیونیستی در عالیترین سطوح در انتظار زمان اجرای حمله بودند .. و روز یکشنبه همان روز بود .. به این معنا که ما در برابر عملیات ترور آشکار و علنی هستیم و هیچ شک و تردیدی دراینباره وجود ندارد.
* تجاوز به قنیطره، عملیات ترور به معنای کامل کلمه بود
سید حسن نصرالله گفت: هنگامیکه شهید اللقیس هدف قرار گرفت ممکن بود برخی بگویند که اسرائیل در آن ترور دست نداشت؛ اما در اینجا ما در برابر عملیات ترور آشکار و علنی مانند ترور شهید سید عباس موسوی و همسر و فرزندش قرار داریم؛ هیچ مسأله تصادفی و یا اشتباهی نیز در این جا وجود ندارد.
وی ادامه داد: عملیات ترور در قنیطره روز یکنشبه 18-1-2015 و قبل از ظهر انجام شد. یک بالگرد اسرائیلی دو خودرویی را که 7 تن از برادران سرنشین آن بودند هدف قرار داد و در نتیجه آن همگی آنان شهید شدند.. این افراد در حال بازدید از منطقه قنیطره بودند.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: تصویر اکنون آشکار شده است؛ هنگامی که روشن شود تصمیم برای این اقدام اسرائیلی‌ها در شورای خاص وزارتی و یا نیروهای ویژه نخست وزیر اسرائیل اتخاذ شده است، این امر به معنای آن است که دشمن این موضوع را بررسی کرده و اطلاعات لازم را جمع آوری و خطرات آن را در نظر گرفته است .. آنچه که در قنیطره روی داد، به معنای کامل کلمه یک عملیات ترور بود.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اسرائیل روز یکشنبه عملیات را برعهده نگرفت، و تا امروز هم به صورت آشکار این امر صورت نگرفته است؛ احتمالا این رژیم فکر کرده بود که حزب الله این عملیات را مخفی و آن را اعلام نخواهد کرد و نخواهد گفت که اسرائیل دست به چنین عملیاتی زده است؛ زیرا در صورت اعلام این مسأله حزب الله در مقابل هواداران خود در تنگنای شدید قرار خواهد گرفت؛ چرا که اسرائیل فکر می کرد حزب الله اکنون ضعیف و زخم خورده است.
* نخستین غافلگیری اسرائیل پس از عملیات قنیطره
وی افزود: اما مسأله کاملا آشکار و علنی است و ما به این شهدا افتخار می کنیم؛ اما فکر می کنم که نخستین مسأله غافلگیر کننده برای اسرائیل اعلام شهید شدن نیروهای حزب الله در حمله هوایی این رژیم به قنیطره بود؛ ما در همان روز اسامی شهدا را اعلام کردیم .. ما شهدای خود را مخفی نمی‌کنیم. اسامی آنان را اعلام و به آنان افتخار می‌کنیم
بهانه حمله به قنیطره چه بود ؟
سید حسن نصرالله تأکید کرد: ترور به چه بهانه ای صورت گرفت؟ اسرائیل از طریق کارشناسان و تحلیلگران خود بهانه های مختلفی اعلام کرد، که همگی به یک نقطه می رسد؛ بهانه این بود که آن گروه قصد داشت عملیاتی را در جولان اشغالی انجام دهد؛ آنان در نقطه ای در 6 کیلومتری مرز بودند و بین آنان (رژیم صهیونیستی و شهدای قنیطره) هزاران نفر از عناصر گروه النصره قرار داشتند.
وی افزود: گفته شد که آنان برای عملیات بعدی آمده بودند، همچنین گفته شد که آنان در حال آماده سازی شرایط برای نصب سکوهای پرتاب موشک در منطقه بودند .. به این معنا که همه چیز حول مسأله مقاومت در جولان بود .. آنان (صهیونیستها) فکر کردند که در آنجا مقاومت به نوعی حضور دارد و باید برای حمله به آنان ابتکار عمل را به دست بگیرند.
سید حسن نصرالله با مطرح کردن این سؤال که عناصر گروه تروریستی جبهه النصره در مناطق مرزی سوریه چه می کنند؛ اظهار داشت: برخی کینه توزی را تا این حد رساندند که گفتند اسرائیل را فراموش کنیم .. اما ما نمی توانیم این رژیم و ملت فلسطین را فراموش کنیم؛ و فرزندان ما و پس از آن نوادگان ما با شهادت خودشان این مسأله را ادامه می دهند.

سید حسن نصرالله گفت: اسرائیل انتظار داشت که حزب الله پس از عملیات دچار سردرگمی شود، و ارزیابی هایی هم درباره پیامدهای این جنایت صورت گرفت؛ در عملیات ترور مسأله دردناک بعد انسانی و عاطفی آن است و ما از این مسأله دچار احساس درد و غم می شویم و گریه می کنیم و من هم روزی گریه کردم؛ من هم مانند هر پدر دیگری هستم؛ اما با وجود همه مصیبتی که وارد شد ما در آن چیزی جز خیر، برکت، مسائل مثبت و الطاف الهی چیزی نمی بینیم؛ اسرائیل باید درک کند که ما اینگونه فکر می کنیم .. ما در اینجا به کربلا و حضرت زینب (س) اقتدا می کنیم .
وی افزود: از ساعتهای اول این جنایت، همه به تحلیل و بررسی این مسأله پرداختند که آیا حزب الله پاسخ خواهد داد ویا ساکت می ماند؟ و اگر پاسخ مثبت است چه زمان و چگونه ؟
سید حسن نصرالله تأکید کرد: اکنون مسأله پایان یافت و پاسخ تا حد بزرگی داده شد؛ اما آنچه که اسرائیل پس از عملیات قنیطره به آن مبتلا شد، مهم است؛ می دانیم که اسرائیل تا این لحظه عملیات را به صورت رسمی برعهده نگرفته است.
وی افزود: مسأله حضور یک سردار ایرانی بین شهدای قنیطره، اسرائیل را در جبهه شمالی در وضعیت آماده باش قرار داد.

سید حسن نصرالله گفت: نخستین دستاورد این شهدا آن بود که رژیم اسرائیل از روز یکشنبه تا چهارشنبه در حال انتظار بود که حزب الله چه پاسخی می دهد .
وی افزود: سخن از آن بود که ایران تماس می گیرد تا مانع از پاسخ شود و یا اینکه رهبری سوریه (با حزب الله) تماس می گیرد؛ ولی من به شما می گویم که هیچکدام از دوستان ما به ذلت و یا ریخته شدن خونهای ما و بی تفاوتی به آن، راضی نیستند.
* پرونده هسته ای ایران ارتباطی با پاسخ حزب الله ندارد
سید حسن نصرالله تأکید کرد: سمفونی پرونده هسته ای ایران هیچ ارتباطی به ریاست جمهوری (لبنان) و یا پاسخ مقاومت ندارد .. به این ادعاها پایان دهید.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: اسرائیل همه احتمالات را در نظر گرفت، زیرا بیشتر از هر طرف دیگری می داند که مقاومت توانمند و آماده است و مردم ما به ما ایمان دارند، که البته اطلاع از این امر از طریق جاسوسان آنها صورت می گیرد.
* هیچ تردیدی در پاسخ نداشتیم
سید حسن نصرالله گفت: از همان ساعتهای اول (روز یکشنبه) ایمان داشتیم که باید پاسخ دهیم و هیچ تردیدی در این زمینه نداشتیم؛ باید دشمن به خاطر این جنایت مجازات و به این اقدامات تجاوزکارانه صهیونیستها پایان داده شود. این امر مستحق جانفشانی است حتی اگر مسأله به آخر برسد.

سید حسن نصرالله گفت: منطقه عملیات و نوع و چگونگی آن را مشخص کردیم؛ و درحالیکه برای بدترین احتمالات آماده بودیم، رهسپار انجام عملیات شدیم؛ اسرائیل این مسأله را قبل از روز چهارشنبه فهمیده بود؛ کسی که آتش می‌گشاید، آماده است تا فراتر از پیش بینی ها نیز برود.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: عملیات روز چهارشنبه با توفیق الهی انجام شد؛ این عملیات در بالاترین وضعیت آماده باش صهیونیستها صورت گرفت .. این رژیم از روز یکشنبه به صورت گسترده در حال تحرک بود ولی مقاومت در روز روشن دست به این عملیات در مزارع شبعا زد و رژیم صهیونیستی از اول تا آخر عملیات نفهمید که چه اتفاقی افتاده است ... این پیامی به دشمن و شهرک نشینان و دوستان آن است که مقاومت در عملیات باهوش و حرفه ای است .. این مقاومت ما است.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در روز روشن آنان را به قتل رساندیم؛ ساعت یازده و نیم .. دو خودرو در مقابل دو خودرو .. کشته ها و مجروحان آنان در مقابل شهدای ما؛ موشک در برابر موشک؛ البته دو تفاوت بین ما و آنها وجود دارد؛ تفاوت اول این است که آنان مرد نیستند و ترسو هستند؛ و فقط در مناطق مسکونی می جنگند .. تفاوت دوم این است که اسرائیل جرأت ندارد عملیات خود را برعهده بگیرد ولی مقاومت در نخستین بیانیه به صورت مستقیم پس از عملیات مسؤولیت آن را برعهده گرفت.
وی افزود: تا این لحظه آنان دستاوردی جز افسوس و پشیمانی نداشتند و ما نیز پیروز شدیم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: باید از مجاهدان مقاومت و فرماندهان آنان قدردانی کنیم، باید به ویژه از مجریان عملیات در قلب دشمن تشکر کنم .. دستهای پاک و پیشانی‌های بلند آنان را می بوسم.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: اسرائیل دریافت که پیش بینی های سران سیاسی و نظامی و امنیتی این رژیم، احمقانه بود؛ مقاومت در بالاترین وضعیت آمادگی خود قرار دارد.
* اسرائیل از تار عنکبوت سست تر است
سید حسن نصرالله اظهار داشت: ارتش اسرائیل از مقابله با مقاومت ناتوان است؛ این اسرائیل است که درسال 2006 و در غزه آن را شکست دادیم ؛ این رژیم از تار عنکبوت سست تر است و غیر از این نیست.
* تکفیری‌ها هم پیمان اسرائیل هستند
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: گروه‌های تکفیری به ویژه آنان که در جولان حضور دارند، همپیمان طبیعی اسرائیل هستند.

* از جنگ نمی ترسیم
دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: اسرائیل باید به خوبی بفهمد که مقاومت نترسیده است؛ مقاومت عاقل است .. اگر دشمن فکر می کرد که مقاومت از جنگ می‌ترسد امروز به آن می‌گویم که ما از جنگ نمی ترسیم و در ورود به آن تردیدی نداریم و در صورتی که به ما تحمیل شد، وارد آن می شویم و به خواست خدا پیروز می شویم.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: روز چهارشنبه مهمترین پیام به اسرائیل داده شد که در محاسبات اشتباه نکند؛ این سخنان برای جنگ روانی نیست، بلکه من در حال بیان واقعیتی هستم که در میدان آن را نمایش دادیم.
دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به دوستان گفت: خواستن جنگ چیز دیگری است و ما به دنبال جنگ نیستیم؛ مقاومت به دلیل وجود دشمن صهیونیستی آماده است؛ ما جنگ نمی خواهیم ولی از آن هم نمی ترسیم .. لبنانی ها باید بین این دو مسأله تفاوت قائل شوند .. اسرائیل هم باید بفهمد که ما از جنگ نمی ترسیم .. ما مرد جنگ هستیم و با کمک و خواست خدا پیروزیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد، بعد از عملیات شهدای قنیطره می خواهم کاملا آشکار بگویم، ما در مقاومت و یا مقابله با تجاوزگری و ترورها مسأله‌ای تحت عنوان اصول درگیری نداریم و صحنه‌ها و میادین را از یکدیگر جدا نمی دانیم؛ مقابله با هر تجاوزی در هر زمان و هر مکان حق شرعی و قانونی ما است. 
سید حسن نصرالله تأکید کرد: شنیده ایم که اسرائیل به دنبال سرپوش گذاشتن بر عملیات شبعا است و فقط به دنبال عاملان آن است؛ ما می دانیم که اسرائیل از مقابله نظامی فرار می کند و به دنبال جوانانی است که چهارشنبه گذشته آن را خوار و ذلیل کردند تا آنان را ترور کند.
دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ما در گذشته بین ترور و عملیات نظامی تفاوت قائل می شدیم، و به هر اقدام نظامی پاسخ می دادیم اما هنگامی که ترور امنیتی صورت می گرفت منتظر می ماندیم.
* به ترورها پاسخ می دهیم
وی ادامه داد: اما از این لحظه هر کدام از اعضای نیروهای مقاومت و یا هر جوانی ترور شود اسرائیل را مسؤول و متهم دانسته، و پاسخ در زمان و مکان مناسب را حق خود می دانیم.
سید حسن نصرالله در پایان گفت: مقاومت پاسخ می دهد و شهدا پیروزی را برای ما ترسیم می کنند.

پربیننده ترین خبرها