از طریق ترکیه به عنوان دروازه پیوستن به تروریتسها؛

معلم زن عربستانی به همراه فرزندانش به داعش پیوست

معلم زن عربستانی به همراه فرزندانش به داعش پیوست
پنج‌شنبه 11 تير 1394 - 18:15

یک معلم زن عربستانی به همراه سه فرزندش به مناطق تحت اشغال گروهک تروریستی داعش در سوریه گریخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این زن عربستانی که از اهالی شهر ساجر در شمال غرب ریاض است از طریق مکه مکرمه به فرودگاه بین المللی جده رفته و از آنجا به همراه شمار دیگری از زنان عربستانی به مناطق تحت اشغال داعش گریخت.
سایت روزنامه عربستانی الحیات به نقل از یک منبع نزدیک به خانواده این زن عربستانی فراری نوشت: وی حدود 40 سال سن دارد و معلم است و چند روز قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به همراه خانواده اش برای ادای عمره به مکه مکرمه رفته بود و در یک هتل نزدیک حرم اقامت داشت. به گفته مادر این زن، روزی وی به همراه سه فرزندش برای خرید از هتل خارج شد. اما پس از مدتی طولانی خبری از وی نشد و بازنگشت.
پس از آن، مادرش تصمیم گرفت به وی زنگ بزند. زن مذکور به مادرش اظهار داشته بود که نزدیک محل هتل است و فورا بازمی گردد. چند دقیقه بعد مادرش پیامکی از وی دریافت کرد که در آن آمده بود که دخترش در فرودگاه جده و به همراه چند زن دیگر در حال رفتن به مناطق تحت اشغال داعش برای پیوستن به این گروهک است.
این منبع افزود: مادر این زن عربستانی به دنبال دریافت این پیامک و خواندن آن، فورا بیهوش شد و پس از مدتی پسرش به هتل محل اقامتشان بازگشت و وی را بیهوش یافت و بی درنگ به یک بیمارستان در مکه منتقل نمود. مادر این زن پس از به هوش آمدن، جریان را به اطرافیانش اطلاع داد آنها نیز موضوع را به نهادهای امنیتی گزارش کردند. اما کار از کار گذشته بود و این زن و سه فرزندش به همراه زنان ناشناس دیگر سوار بر هواپیما و در حال انتقال به سوی ترکیه، دروازه انتقال به مناطق تحت اشغال داعش بودند.
منبع مذکور خاطرنشان کرد: این زن عربستانی، مطلقه است و در یکی از مناطق نزدیک به ریاض به شغل معلمی اشتغال داشت و تلاش ها برای بازگرداندن سه فرزندش که سن آنها بین 6 تا 12 سال است، ادامه دارد.
منابع عربستانی اعلام کردند زن مذکور قبلا به مدت دو سال در زندان ساجر، محبوس و به عنوان یک زن افراطی مشهور بوده است و گفته می شود پس از آشنایی با شماری از زنان افراطی در منطقه القصیم، بسیار درباره کسانی که از آنها به عنوان "مجاهدین" یاد می کرده است و "فضایل" عملیات انتحاری، سخن می گفته است.
 

پربیننده ترین خبرها