مخالفت وهابی هابا نماز وحدت شیعه و سنی دربحرین

مخالفت وهابی هابا نماز وحدت شیعه و سنی دربحرین
جمعه 12 تير 1394 - 11:16

العالم - دعوت برای برگزاری نماز وحدت شیعه و سنی در بحرین با مخالفت برخی مبلغان تفکر وهابی و سلفی در این کشور مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، برخی علمای مبلغ تفکر وهابی و تغذیه کنندگان فکری تروریست ها ، ضمن مخالفت شدید با برگزاری نماز وحدت شیعه و سنی در بحرین همچنان بر طبل تفرقه و تکفیر می کوبند.

موسسه آشتی و گفت و گوی مدنی در بحرین به منظور مقابله با اقدام های تروریستی که شیعیان منطقه را هدف قرار داده، طرح برگزاری نماز جمعه مشترک میان پیروان تشیع و اهل تسنن را پیشنهاد کرد.

این موسسه اعلام کرد که نماز جمعه امروز با حضور پیروان دو مذهب تشیع و تسنن در مسجد جامع عالی بحرین برگزار می شود و جمعه آینده نیز چنین نمازی در یکی از مساجد اهل سنت برگزار خواهد شد.

این درحالیست که " محمد خالد " از علماي گروه اخوان المسلمين بحرين به ايده برگزاري مراسم نماز جمعه مشترك بين شيعيان و اهل سنت به شدت حمله كرد.

خالد كه عضو جمعيت تريبون اسلامي (اخوان المسلمين) و نماينده سابق پارلمان بحرين است، گفت: "بحرين نياز به نماز واحد ندارد بلكه نياز به اجراي حكم خدا در قصاص سران فتنه و تروريسم صفوي دارد".

"محمد الزياني " از افسران سابق نيروهاي مسلح بحرين نيز با ايده برگزاري نماز جمعه مشترك اهل سنت و شيعيان در بحرين حمله كرد و گفت: "هرگز پشت سر يك شيعه نماز نمی خوانم. اهمال و بی توجهی به عقايد را بس كنيد".

او در صفحه خود در شبكه اجتماعي توييتر افزود: "بله، نماز خواندن پشت سر السعيد و محمد خالد و محمد الزياني جايز است و پشت سر المرزوق يا مجيد ميلاد يا شيخ عيسي قاسم مجاز نيست."

الزياني افزود: اينها فقهاي ما هستند و از آن شرمنده نيستيم.

پس از انفجار جمعه گذشته در مسجد امام صادق (ع) کویت و شهادت تعدادی از نمازگزاران با دهان روزه  " ترکی البنعلی " سرکرده بحرینی گروه تروریستی «داعش» اعلام کرد که بعد از انفجار مسجد «امام صادق» (ع)، جمعه آینده نوبت بحرین فرا می‌رسد.

این سخنان سرکرده بحرینی داعش در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مجازی منعکس شده است.

در حمله تروریستی به مسجد امام صادق (ع) کویت 27 نفر شهید و 227 تن دیگر زخمی شدند.

وقوع انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در شهر القدیح در شرق عربستان سعودی هم روز اول خرداد ماه گذشته 21 کشته و  97 زخمی برجای گذاشت.

یک هفته پس از انفجار تروریستی مسجد امام علی (ع) در شهر القدیح ، بار دیگر نمازگزاران جمعه در یکی از مساجد شیعیان عربستان هدف حمله تروریستی قرار گرفتند.

عامل انتحاری قصد داشت خود را در مسجد امام حسین (ع) شهر الدمام منفجر کند ، اما بعد از اینکه به دلیل ممانعت نیروهای دفاع مردمی موفق به این کار نشد خود را در پارکینگ مسجد منفجر کرد و موجب شهادت یک نفر شد.

مدارس دینی وابسته به وهابی ها و سلفی ها در عربستان سعودی نقش محوری در پرورش تروریست های تکفیری طی سالهای گذشته برعهده داشته اند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها