اعدام 25 سرباز سوری در شهر تدمر به دست داعش

اعدام 25 سرباز سوری در شهر تدمر به دست داعش
شنبه 13 تير 1394 - 23:04

العالم - گروهک تروریستی داعش نوار ویدیویی اعدام 25 سرباز سوری به دست چند نوجوان را در سالن آمفی تئاتر شهر باستانی تدمر منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این نوار ویدیویی 10 دقیقه ای، 25 سرباز سوری در شهری معروف به داشتن آثار باستانی و تاریخی ثبت شده در فهرست آثار باستانی یونسکو، اعدام می شوند و به نظر می رسد این اعدام ها اندکی بعد از سیطره تروریست ها بر شهر تدمر در تاریخ 21 ماه مه گذشته، صورت گرفته باشد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: در این نوار ویدیویی سربازان سوری با لباس نظامی سبز و قهوه ای ظاهر و با گلوله تروریست ها کشته می شوند.

چند نوجوان با لباس نظامی قهوه ای گلوله به سر سربازان سوری شلیک می کنند.

این اعدام گروهی در برابر دیدگان شماری از مردان و کودکان تماشاگر صورت گرفته است.   

گفته می شود گروهک تروریستی داعش از زمان سیطره بر شهر تدمر تاکنون 200 نفر از جمله چندین غیرنظامی را اعدام کرده است.

گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه تنها یک هفته پس از سیطره تروریست ها بر شهر تدمر از اعدام گروهی به دست داعش در این شهر پرده برداشت.

در آن زمان مدیر کل آثار باستانی و موزه های سوریه گفت: بیم آن می رود که این کشتار، سرآغاز اقدام های وحشیانه داعش علیه آثار باستانی تدمر باشد.

از آنجایی که این اعدام گروهی در سالن آمفی تئاتر رومانی شهر تدمر صورت گرفته، مدیرکل آثار باستانی سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت: استفاده از این مکان برای اعدام انسان های بی گناه، بیانگر آن است که داعشی ها ضد انسانیت هستند. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها