گزارشی خطرناک درباره پیوستن خلبانان تجاری به داعش

گزارشی خطرناک درباره پیوستن خلبانان تجاری به داعش
شنبه 20 تير 1394 - 15:19

سایت اینترسپت گزارشی را درباره احتمال همدستی دو خلبان اندونزیایی با گروه تروریستی داعش منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایت شبکه "سی ان ان" به نقل از اینترسپت تأکید کرد در صورت درست بودن این گزارش، این موضوع پیامدهای خطرناکی را به دنبال خواهد داشت؛ به ویژه آنکه حادثه سقوط عمدی پرواز "ژرمن وینگز" توسط خلبان آن دنیا را تکان داده است.
اینترسپت، با استناد به اطلاعاتی که از پلیس فدرال استرالیا به دست آورده، این گزارش را تهیه و منتشر کرده است.

در این گزارش خاطرنشان شده است که این دو خلبان اندونزیایی، تحت تأثیر تبلیغات داعش، اخیرا تغییراتی را در رفتارهای خود در سایتهای ارتباطات اجتماعی بروز داده بودند.
بر اساس این گزارش یکی از این دو خلبان در سال 2014 شروع به انتشار مطالبی در حمایت از این گروه تروریستی در صفحه شخصی خود در فیسبوک کرده است، سپس ارتباطات فعالانه ای را با این گروه تروریستی و دیگر گروههای تروریستی در اندونزی برقرار کرد. وی بعدا در فیسبوک آدرس محل اقامت خود را تغییر داد و آن را "رقه" (محل تمرکز داعش در سوریه) معرفی کرد.
در این گزارش آمده است: "نفر دوم، یک خلبان تجاری است. او نیز با تغییر نام کاربری خود اقدام به وبلاگ نویسی در حمایت از داعش کرده است.... وی در 19 دسامبر گذشته تصویر مردی را منتشر کرد که پرچم داعش را حمل می کند. از سوی دیگر یک تحلیلگر مکانیک پرواز به نام "لیز ابند" در گفتگو با سی ان ان گفت: این امر می تواند باعث نگرانی همه شود زیرا خلبانی که در خطوط تجاری پرواز می کند، کارش فقط به خلبانی و فنون هدایت هواپیما منحصر نمی شود، بلکه باید مسؤول حفظ تدابیر ایمنی و غیره هم هست.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها