امارات: تحت فرماندهی امریکا درعملیات سوریه شرکت می کنیم

امارات: تحت فرماندهی امریکا درعملیات سوریه شرکت می کنیم
يکشنبه 18 بهمن 1394 - 17:41

العالم - امارات متحده عربی با دنباله روی از عربستان سعودی، آمادگی خود را برای حمله و تجاوز زمینی به سوریه اعلام کرد ، مشروط به اینکه فرماندهی عملیات با آمریکا باشد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، " انور قرقاش" ، وزیرمشاوردرامور خارجی امارات، روز یکشنبه از آمادگی کشورش برای اعزام نیروی زمینی به سوریه برای همکاری با ائتلاف آمریکایی موسوم به مبارزه با تروریسم خبر داد و خاطرنشان کرد، شرط امارات برای مشارکت در عملیات زمینی در سوریه واگذاری فرماندهی این عملیات به آمریکاست.

وی در کنفرانسی خبری در ابوظبی گفت: دیدگاه همیشگی ما درباره مبارزه با داعش مبتنی بر اعزام نیروی زمینی است.

احمد عسیری، مشاور دفتر وزیر دفاع عربستان، روز پنجشنبه گذشته (4  فوریه) اعلام کرده بود که کشورش آماده مشارکت در هر عملیات زمینی در سوریه در چارچوب ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش است.

عسیری گفته بود که عربستان آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه برای مبارزه با داعش در صورت توافق اعضای ائتلاف در نشست آتی خود در بروکسل است.

هفته گذشته خبری درباره آمادگی بحرین برای مشارکت در حمله زمینی به سوریه منتشر شد که منامه به فاصله کوتاهی آن را تکذیب کرد.

پیش ازاین نیز ترکیه از مشارکت در جنگ با نظام سوریه خبر داده ولی بعدها از موضع خود عقب نشست. 

پس از هدف قرار دادن جنگنده سوخوی روسی در آسمان سوریه و روبرو شدن با اعمال مجازات روسیه و همچنین تقویت بنیه نظامی روسیه در سوریه، از تحرکات نظامی ترکیه در خاک سوریه به طور محسوسی کاسته شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها