ائتلاف 14 فوریه:

تعدی به شیخ عیسی قاسم نقض خطوط قرمزهاست

تعدی به شیخ عیسی قاسم نقض خطوط قرمزهاست
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 20:25

العالم ـ ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین اعلام کرد که لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم تلاشی برای راه اندازی جنگ طائفه ای و مذهبی توسط رژیم آل خلیفه است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این ائتلاف با صدور بیانیه ای تاکید کرد که رژیم آل خلیفه اینگونه اقدام ها را به دستور اربابان آمریکای و انگلیسی انجام می دهد، درحالی که مردم ما بیش از پیش مصمم به مقابله به استعمار آمریکا و انگلیس هستند.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در بحرین خاطرنشان کرد که آیت الله شیخ عیسی قاسم ، نماد مسلمانان شیعه بحرین است و اهانت به وی نقض تمام خطوط قرمزها به شمار می آید.

این ائتلاف همچنین از تشدید همزمان حملات آل خلیفه و دولت سعودی علیه قشر اصلی در کشور بحرین که اکثریت را تشکیل می دهد و نیز رهبران آن به شدت انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: آیت الله مبارز شیخ عیسی احمد قاسم "دام عزه" نماد نخست شیعیان بحرین و یکی از نمادهای برجسته در سطح جهان اسلام و شخصت ملی بارز است، و هدف قرار گرفتن وی از سوی رسانه های حکومت بحرین، اقدامی بس خطرناک است که نه فقط تعدی به ایشان به شمار می آید بلکه تمام شیعیان بحرین و موجودیت آنها در کشور را هدف قرار می دهد و نیز تعدی به تمام رهبران اسلامی و مراجع دینی در داخل و خارج کشور است.

در این بیانیه تصریح شده است؛ ما به انگلیس و امریکا هشدار می دهیم و بگذارید همگان از دور و نزدیک بدانند که تعرض به محضر ایت الله عیسی قاسم، عبور از تمام خطوط قرمز و نیزجنایتی بزرگ است که نمی توان تحت هیچ شرایطی با منطق بی مبالاتی با آن برخورد کرد؛ از این رو ما در ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه به وظایف شرعی خود درقبال هرگونه حماقت نسنجیده عمل خواهیم کرد و تاکید می کنیم که پیامدها آنگونه که رژیم جنایتکار آل خلیفه و حامیانش پیش بینی کردند، نخواهد بود.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در این بیانیه تاکید کرد که شیخ ما شیخ قاسم خط قرمز است. فرزندان این ملت بزرگ منش برای هرگونه احتمال اقدام تجاوزکارانه آتی آماده باشند، برای حفظ دین و عزت و کرامت، جان ها بی ارزش می شوند. و اگر (آیین) خدا را یاری کنید، خداوند شما را یاری می‌کند، خداوند قوی و شکست ناپذیر است.

یادآور می شود، رژیم آل خلیفه در ادامه فشارها به علما و مردم بحرین، تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته و رهبر شیعیان آن کشور را لغو کرد.

210-211-9

پربیننده ترین خبرها