هکرها به ستاد انتخاباتی کلینتون دستبرد زدند

هکرها به ستاد انتخاباتی کلینتون دستبرد زدند
شنبه 9 مرداد 1395 - 07:41

هکرها با حمله به رایانه های ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، به برخی از اطلاعات و داده های آماری دسترسی یافتند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، حمله سایبری یاد شده درپی دو حمله دیگر روی داد. یکی از حملات به رایانه های کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا و حمله دیگر به ستاد انتخاباتی حزب دموکرات انجام شد و مسئولان آمریکایی دستگاههای اطلاعاتی روسیه را متهم کرده و ابراز عقیده کرده اند که این دستگاهها از هکرهای یاد شده حمایت و پشتیبانی کرده اند.

این درحالی است که بعضی دیگر از مسئولان آمریکایی نیز روسیه را به کوشش برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا متهم کرده اند اما روسیه این اتهامات را رد و آنها را انتشار تفکرات مسموم علیه خود دانسته است.

به گزارش رسانه های خبری، ستاد انتخاباتی کلینتون دیروز جمعه اعلام کرد که هکرهای در حمله یاد شده به برنامه تحلیلی و آماری ستاد نفوذ کردند. در عین حال، نیک مرل مسئول بخش رسانه و اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی کلینون تصریح کرد: علائمی درخصوص نفوذ هکرها به درون سیستم مرکزی این ستاد در دست نیست.

در همین حال، پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) از بررسی تمامی حملات سایبری یاد شده خبر داده است. آخرین حمله سایبری چند ساعت قبل از تجمع ملی انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا انجام شد.

211-6

دسته بندی ها :

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها