پرچم عراق بر فراز بزرگترین مقر داعش در موصل

پرچم عراق بر فراز بزرگترین مقر داعش در موصل
پنج‌شنبه 6 آبان 1395 - 15:15

العالم - یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد مقاومت مردمی در داخل شهر موصل، پرچم عراق را بر فراز بزرگترین پایگاه گروه تروریستی داعش در داخل این شهر برافراشت و سرکرده های داعش را به تکاپو واداشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایت عراقی السومریه نیوز به نقل از این منبع نوشت: شماری از نیروهای "مقاومت مردمی" در شهر موصل که از حرف "م" به عنوان علامت اختصار استفاده می کنند بامداد امروز وارد مقر "دیوان حسبه" [اداره امر به معروف و نهی از منکر] در ساحل سمت چپ شهر موصل شدند و پرچم عراق را بر فراز آن برافراشتند. این نهاد یکی از بزرگترین مقرهای گروه تروریستی داعش به شمار می آید.

این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: ساختمان مذکور که قبل از آغاز عملیات آزادسازی موصل، توسط گروهک تروریستی داعش تخلیه شده است برای این گروهک از اهمیت نمادین برخوردار است و برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز ساختمان آن به منزله چالش بزرگی برای داعش از سوی مقاومت مردمی می باشد.

این منبع افزود: سرکرده های تشکیلات تروریستی داعش دچار خشم و نگرانی شدیدی هستند و عناصر آن، عملیات گسترده جستجو را در مناطق نزدیک به این مرکز آغاز کرده اند.

گروه تروریستی داعش قبل از آغاز عملیات آزادسازی موصل، اکثر ساختمان ها و مقرهای خود را از بیم حملات هوایی تخلیه کرده است.

السومریه نیوز به نقل از منابعش در داخل شهر موصل تأکید کرد به دنبال افزایش مقاومت مردمی در مقابل حضور داعش در موصل، حمله به عناصر این گروه افزایش یافته است.

عملیات نیروهای مشترک عراق برای بازپس گیری شهر موصل با حمایت نیروی هوایی ارتش این کشور و ائتلاف بین المللی علیه داعش از 17 اکتبر جاری آغاز شده است و نیروهای عراقی شمار زیادی از روستاها و شهرهای اطراف موصل را از تروریست ها، پاکسازی کرده اند.

216-9

 

پربیننده ترین خبرها