دردسر فیسبوک بعد از انتخاب ترامپ

دردسر فیسبوک بعد از انتخاب ترامپ
دوشنبه 24 آبان 1395 - 20:38

مدیر اجرایی شرکت فیسبوک یک بار دیگر شایعات مربوط به تأثیر این شبکۀ اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری العالم، مارک زاکربرگ با دفاع از سایت فیسبوک، تأثیر این شبکۀ اجتماعی در انتخابات را تصوری دیوانه وار توصیف و تأکید کرد که شرکتش برای جلوگیری از انتشار اخبار دروغین از طریق این سایت، تلاش بیشتری خواهد کرد.

وی افزود: «99 درصد از اخبار منتشر شده در سایت ما درست است و دروغ نیست. ضمن آن که هدف ما ایجاد فرصت برابر برای همگان است».

خبرگزاری رویترز به نقل از زاکربرگ اعلام کرد اخبار گمراه کننده، فضای محدودی را در میان موضوع های منتشر شده در فیسبوک به خود اختصاص می دهد و به نظرات حزبی و سیاسی محدود نمی شود و همین امر احتمال تأثیر آن در تغییر مسیر انتخابات و نتایج آن را منتفی می کند.

مسئولان فیسبوک از زمان اعلام پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در آمریکا به بررسی مطالب منتشر شده در سایت خود پرداخته اند تا اتهام انتشار اخبار دروغین را که در افزایش محبوبیت ترامپ و احتمال پیروزی او نقش داشتند، رد کنند.

گفتنی است در طول مدت تبلیغات انتخاباتی در آمریکا، در فیسبوک اخباری با این مضمون رواج پیدا کرده بود که پاپ، ترامپ را تأیید می کند و یا دستگاه های ذیربط، تحقیق دربارۀ موضوع ایمیل های هیلاری کلینتون را شروع کرده اند.

202-9

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها