هویت عامل انفجار سن‌پترزبورگ مشخص شد

هویت عامل انفجار سن‌پترزبورگ مشخص شد
سه شنبه 15 فروردين 1396 - 09:04

دستگاه‌های امنیتی روسیه هویت عامل انفجار متروی شهر سن‌پترزبورگ را مشخص کردند.

العالماروپا
براساس نتایج تحقیقات اولیه، انفجار متروی شهر سن‌پترزبورگ روسیه را یک فرد انتحاری انجام داده است و دستگاه های امنیتی توانسته اند هویت وی را مشخص کنند.

یک منبع امنیتی روسی در گفت وگو با خبرگزاری "اینترفاکس" روسیه، هویت عامل انفجار سن‌پترزبورگ را "جوانی 23 ساله اهل کشورهای آسیای میانه" معرفی و خاطرنشان کرد که دوربین های ایستگاه مترو تصویر وی را ثبت کرده اند.

به گفته این منبع، عامل  انتحاری متروی شهر سن‌پترزبورگ، یک بمب را داخل کپسول آتشنشانی در ایستگاه مترو "پلوشاد واستاناولنیه" کار گذاشته بود که عمل نکرد و نیروهای امنیتی بلافاصله آن را کشف و خنثی کردند.
براساس این گزارش، عامل انتحاری بعد از جاسازی و ترک این بمب در ایستگاه مترو "پلوشاد واستاناولنیه" ، سوار قطار شهری شد و بمبی که همراه داشت در فاصله بین دو ایستگاه قطار منفجر شد.

عصر روز دوشنبه سوم آوریل (14 فروردین ماه) حدود ساعت 3:00 بعدازظهر به وقت روسیه، درست در ساعات پایانی ساعات اداری و در شرایطی که بسیاری از مردم در حال بازگشت از محل کار خود بودند، در یکی از ایستگاه‌های متروی "سن‌پترزبورگ" روسیه انفجار رخ داد.

این انفجار در شرایطی رخ داد که "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در حال دیدار با "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهور بلاروس در سن‌پترزبورگ بود. در ساعات اولیه خبری مبنی بر اینکه رئیس‌جمهوری روسیه قصد داشته امروز سوار متروی سن‌پترزبورگ شود، منتشر شد، اما کاخ کرملین با انتشار بیانیه‌ای این خبر را تکذیب کرد.
در این انفجار که مقامات روسی آن را تروریستی عنوان کردند، شماری از شهروندان روس کشته و یا زخمی شدند.
213

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها