رایزنی ایران، روسیه و ترکیه در آستانه

رایزنی ایران، روسیه و ترکیه در آستانه
پنج‌شنبه 14 ارديبهشت 1396 - 01:20

رئیسان هیات‌های ایرانی، روسی و ترکیه‌ای و نماینده سازمان ملل در پایان نخستین روز نشست در آستانه پایتخت قزاقستان در باره روند گفت وگوها و اوضاع سوریه رایزنی کردند.

العالم-سوریه

 در این دیدار که چهارشنبه شب در ضیافت کاری شام غیرت عبدالرحمان اف وزیر خارجه قزاقستان انجام گرفت، حسین جابری انصاری و سدات اونال معاونان وزارت خارجه ایران و ترکیه، الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و همچنین استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور این کشور حضور داشتند.

در این شام کاری مباحث و نتیجه روز نخست چهارمین دور مذاکرات سوری آستانه، تازه ترین تحولات سوریه و برنامه های روز دوم گفت وگوها بررسی شد.

راهکارهای رسیدن به اهداف روند مذاکرات آستانه برای حل و فصل بحران سوریه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه از دی ماه سال گذشته آغاز شده است، نیز از محورهای این رایزنی بود.

جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران همچنین در حاشیه مذاکرات آستانه با دی میستورا، اونال، لاورنتیف و بشار جعفری سفیر و نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد جداگانه دیدار و در باره اوضاع این کشورمذاکره کرد.

نشست های دو روزه سوری آستانه با مشارکت هیات های ایران، روسیه و ترکیه سه کشور ضامن روند مذاکرات و هیات های طرف های ناظر برگزار می شود.

 

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها