دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد:

حمایت ایران عامل نخستین پیروزی عربی بر اسرائیل

حمایت ایران عامل نخستین پیروزی عربی بر اسرائیل
سه شنبه 18 بهمن 1390 - 18:46

دبيرکل حزب الله لبنان تأکيد کرد پيروزي جنبش مقاومت لبنان بر اسرائيل بعنوان نخستين و مهمترين پيروزي عربي بر اين رژيم، بدون حمايت معنوي، سياسي و مادي جمهوري اسلامي ايران محقق نمي شد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "سید حسن نصرالله" در مراسمی در جنوب پایتخت لبنان به مناسبت هفته وحدت، با تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) و همچنین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تصریح کرد: درباره خطبه رهبری روز جمعه که با صراحت گفتند جمهوری اسلامی از جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت می کند، و هیچ انتظاری در مقابل این حمایت ندارد، و درحال انجام وظیفه شرعی است؛ به همین وضوح می توانم بگویم که این نخستین بار است که بالاترین مقام جمهوری اسلامی ایران به این وضوح این مسأله را مطرح می کنند.

سید حسن نصرالله در این مراسم که به صورت زنده از شبکه خبری العالم پخش شد، اظهار داشت: بله حزب الله لبنان از سال 1982 از جمهوری اسلامی ایران انواع حمایتهای معنوی، سیاسی و مادی را دریافت می کند.

سید حسن نصرالله گفت: حمایتی که ایران از آغاز به مقاومت ارایه می دهد، افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است؛ زیرا این مقاومت لبنان است که بزرگترین و مهمترین پیروزی عربی را بر اسرائیل در 25 مه 2000 محقق ساخت.

وی خاطرنشان کرد: اگر این حمایت معنوی، سیاسی، و مادی ایران از جنبش مقاومت لبنان نبود، این پیروزی صورت نمی گرفت؛ این پیروزی بدون قید و شرط با حمایت ایران صورت گرفت و البته سوریه نیز در این زمینه نقش بزرگی داشت ولی اکنون من درباره ایران صحبت می کنم.

قدردانی حزب الله لبنان از ایران

سید حسن نصرالله ادامه داد: جنبش مقاومت که در جنگ ژوئیه پایداری کرد و پیروز شد، اگر حمایت ایران نبود نمی توانست مقاومت کند و پیروز شود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از مسئولان ایرانی که هزینه های سنگینی را برای حمایت از فلسطین و لبنان می پردازند، قدردانی و تشکر می کنیم .. مشکل آمریکا دمکراسی نیست بلکه اسرائیل و نفت است. 

حزب الله نیازی به تجارت مواد مخدر ندارد

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: هر مدت یک بار از طریق رسانه ها از شبکه های مواد مخدر در آمریکا و اروپا و آفریقا سخن به میان می آید، مبنی بر اینکه این شبکه ها از سوی حزب الله اداره می شود.

وی افزود: ما همواره این موضوع را تکذیب می کنیم. من در اینجا اضافه می کنم که تجارت مواد مخدر از نظر ما حرام است .. همچنین با توجه به وجود دولت اسلامی در ایران ما نیازی حتی به یک "فلس" نداریم.

هیچگونه دیکته ای از سوی ایران صورت نمی گیرد

سید حسن نصرالله ادامه داد: برخلاف آنچه که برخی ادعا می کنند، از سال 82 تا کنون در مقابل حمایت، هیچگونه دیکته ای از سوی ایران وجود نداشته است؛ در گذشته و هنگام دولت نبیه بری این موضوع روی میز گفت و گو مطرح شد .. من از آنها خواستم که یک نمونه بیاورند که حزب الله اقدامی را برای خدمت به منافع جمهوری اسلامی انجام داده است؛ حتی یک نفر نیز نتوانست مثالی بیاورد. نیم ساعت بعد یک نفر موضوع گروگانها را مطرح کرد که مساله ای مربوط به بازداشت شدگان لبنانی بود، و هیچ ارتباطی با ایران و منافع این کشور نداشت.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: از گفت و گوهای آن زمان تا امروز، هر کدام از لبنانی های دوست و یا ناراضی که دلیلی دارد که حزب الله به نفع جمهوری اسلامی ایران کاری انجام داده، ما را مطلع کند.

 

وی ادامه داد: حتی در ارتباط با تحولات آینده در منطقه این تحلیل وجود دارد که اگر اسرائیل تأسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهد، چه اتفاقی می افتد.. من به شما می گویم که در آن روز که بعید می دانم اتفاق بیفتد، رهبری ایران از حزب الله هیچ چیزی نخواهد خواست .. ولی تأکید می کنم که در آن روز این ما هستیم که باید بنشینم و فکر کنیم و تصمیم بگیریم که چه می کنیم.اهمیت وحدت اسلامی در این برهه زمانی

سید حسن نصرالله تأکید کرد: در این برهه زمانی که فتنه ها و مشکلات شدت یافته است، باید بیش از همیشه به وحدت اسلامی توجه کرد.

وی با تأکید بر این که در این مرحله از تاریخ نباید به آنچه که در رسانه ها اعلام می شود اعتماد کرد، افزود: در سالهای اخیر شاهد رویدادهای عجیب و غریبی بودیم که در تاریخ همانند ندارد، به صورتی که مواضعی را به برخی طرفها نسبت می دهند که هیچگاه از سوی آنها اعلام نشده است؛ و پس از آن موضع گیری ها و تحلیل ها و دشمنی ها و جنگهایی بر اساس همین مواضع صورت می گیرد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: حواد

پربیننده ترین خبرها