هدف مقتدا صدر از سفر به عربستان

هدف مقتدا صدر از سفر به عربستان
دوشنبه 9 مرداد 1396 - 16:53

رهبر جریان صدر با دعوت رسمی دیوان پادشاهی سعودی به عربستان رفت و اطلاعات رسیده حاکی از آن است که دیدار وی با ولیعهد عربستان محدود به مسائل عراق و پرونده شهرهای آزاد شده از دست داعش نیست.

العالم – جهان اسلام

دفتر مقتدا صدر در بیانیه ای کوتاه از سفر وی به عربستان به دعوت رسمی مقام های سعودی خبر داد اما جزئیاتی از آن اعلام نکرد.

در همین حال یک عضو ارشد جریان صدر در گفت و گو با پایگاه العربی الجدید تاکید کرد معاونان ارشد مقتدا صدر از جمله کاظم العیساوی معروف به ابودعاء العیساوی در هیأت همراه او هستند.

شیخ جمال العبیدی عضو جریان صدر در استان بابل گفت در این دیدار که دو یا سه روز طول خواهد کشید مسائل مهمی که مرتبط با منافع عراق است مطرح خواهد شد.

یک عضور پارلمان عراق نیز در این زمینه گفت که عربستان از طریق دیدار با صدر می کوشد نقشی مثبت در پرونده اعتراض های فزاینده در استان قطیف و شهرک العوامیه ایفا کند زیرا صدر در این مناطق طرفداران زیادی دارد از این رو این دیدار برای عربستان نیز اهمیت دارد ضمن آن که از سایر شخصیت های سیاسی و دینی تشیع مانند عمار الحکیم، جواد الخالصی و همام حمودی نیز دعوت شده است که هنوز مشخص نیست چه جوابی بدهند.

سفر مقتدا صدر به عربستان بعد از یک رشته مواضع تند او در قبال این کشور رخ می دهد که مطالبه بسته شدن سفارت عربستان در بغداد در اعتراض به اعدام شیخ نمر النمر و انتقاد شدید از دخالت نیروهای سعودی در سرکوب ملت بحرین از آن جمله است.

ناظران عراقی معتقدند عربستان می کوشد از طریق طرحی به درون احزاب شیعی عراق نفوذ کند و با رسیدن به جایگاه تاثیرگذار به تحریم عربستان از سوی آنها پایان دهد.

202

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها