مقتدا صدر به اروپا هشدار داد

مقتدا صدر به اروپا هشدار داد
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 16:58

مقتدا صدر رهبر جریان صدر با انتشار بیانیه ای از اروپا خواست برای مسلمانان محدودیت اعمال نکند.

العالم عراق

پایگاه اینترنتی السومریه نیوز عراق به نقل از این بیانیه گزارش داد که وی نسبت به گسترش تروریسم و افراط گرایی هشدار داد و آمادگی خود را برای گفت و گوی انسانی با طرف های میانه روی فرانسه اعلام کرد.

وی به قدرت رسیدن جناح میانه رو در فرانسه را مهم دانست و آزادی امور دینی به ویژه حجاب و دیگر شعائر اسلامی در این کشور و سایر کشورهای اروپایی را خواستار شد. 

مقتدا صدر گفت که ما به عنوان مسلمانان خواستار میانه روی و مخالف افراط گرایی هستیم و با نظام فرانسه برای رساندن کشورش به امنیت و صلح همکاری می کنیم و با نیروهای ظلم و ضد اسلامی اعم از تروریست یا میانه رو همکاری نمی کنیم. 

وی آمادگی خود را برای گفت و گوی انسانی، دینی و تمدنی با نیروهای میانه رو اروپایی اعلام کرد تا دروازه ای به طرف پایان دادن به تسلط تروریسم بر کشورهای جهان باشد و جهان به ویژه جهان سوم را به دور از اشغال، تروریسم، جنگ و گرسنگی نگه دارد.

مقتدا افزود که  اما اگر منزوی سازی اسلام و دشمنی با آن استمرار یابد فقط برای فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی افزایش نیروهای افراط گرا را در پی خواهد داشت، به اسلام اصیل  منتهی نخواهد شد و آغاز گسترش تروریسم در اروپا خواهد بود لذا از همه می خواهم قبل از آنکه فرصت از دست برود به طرف اسلام معتدل رهنمون شوند.
206
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها