نخست وزیر انگلیس: تحقيقات گسترده ای در زمينه انفجار لندن در جريان است /سطح تهدید ملی از شدید به بحرانی افزایش یافت

نخست وزیر انگلیس: تحقيقات گسترده ای در زمينه انفجار لندن در جريان است /سطح تهدید ملی از شدید به بحرانی افزایش یافت
شنبه 25 شهريور 1396 - 06:33

نخست وزیر انگلیس از انجام تحقیقاتی گسترده در زمینه انفجار لندن با مشارکت پلیس و نیروهای امنیتی این کشور خبر داد.

ترزا می در مصاحبه تلویزیونی جمعه شب خود گفت: من هم اینک از آخرین اطلاعات مربوط به تحقیقات درباره حمله بزدلانه امروز صبح در لندن مطلع شدم . تحقیقاتی همه جانبه و گسترده در این زمینه با مشارکت پلیس و نیروهای امنیتی در این زمینه در جریان است.

وی افزود: من قبلا گفتم که سطح تهدید ملی همچنان در دست بررسی مجدد است. مرکز مشترک تحلیل تروریسم که یک سازمان مستقل تعیین کننده سطح تهدید به شمار می آید، بر اساس اطلاعات در دسترس، در حال حاضر تصمیم گرفته که سطح تهدید ملی را از شدید به وضعیت بحرانی افزایش دهد. این بدان معناست که ارزیابی آنها این است که احتمال وقوع حملات بیشتری وجود دارد.

وی گفت: در پی تصمیم این مرکزمشترک، پلیس از وزیر دفاع خواسته است تا مجوز بخشی از فاز اول عملیات موسوم به تمپرر(جایگزینی نیروی های نظامی به جای پلیس) را تصویب کند ،که طرح بسیار حساب شده ای برای تحقق حمایت ارتش از پلیس به شمار می آید. در این مدت نیروهای نظامی  برای محافظت از مکان های خواص که امکان دسترسی عمومی به آنها وجود ندارد، جایگزین افسران پلیس خواهند شد. 

ترزا می افزود : عموم مردم پلیس های مسلح بیشتری را در شبکه های حمل و نقل و خیابان ها خواهند دید که خدمات مراقبتی بیشتری را ارائه می کنند و این مرحله ای متناسب و معقول به شمار می آید که همزمان با انجام تحقیقات در این زمینه سطح بالاتری از مراقبت و اطمینان را فراهم خواهد کرد. بنابراین عموم مردم باید بطور عادی به دنبال کسب و کار خود بروند و مثل همیشه هوشیار بوده و با پلیس همکاری کنند . من قبلا گفتم که تروریسم چالش بزرگ زمانه ماست و با اتحاد ما آن را شکست خواهیم داد.

انفجار یک بمب ساعتی در متروی لندن که روز جمعه روی داد باعث زخمی شدن و سوختن ۲۲ تن از مسافران شد.

کارشناسان پلیس می‌گویند بمب کارگذاشته شده به طور ناقص عمل کرده و فقط شعله‌های ناگهانی آتش باعث صدمه دیدن مسافران شده است. پلیس حادثه را "تروریستی" توصیف کرده است.

داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است بمب‌گذاری متروی لندن کار یکی از دسته‌های این گروه بوده است.

کارشناسان امنیتی می‌گویند اگر بمب کار گذاشته شده در متروی لندن به طور کامل عمل می‌کرد، تمام افرادی که در واگن قطار نزدیک آن بودند، کشته یا نقص عضو می‌شدند.

مسافران این ایستگاه مترو در جنوب غربی لندن ابتدا صدای انفجار شنیدند، بعد شعله‌های آتش را دیدند و دود واگن مترو را پر کرد.

به گزارش بی بی سی پلیس می‌گوید که بمب ساعتی، دست‌ساز بوده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها