اولین اقدام حرفه‌ای و تحسین برانگیز شفر در ایران +عکس

اولین اقدام حرفه‌ای و تحسین برانگیز شفر در ایران +عکس
يکشنبه 23 مهر 1396 - 19:23

پس از بازی سیستماتیک و رونمایی از دفاع سرسخت تیم وینفرد شفر روبروی فولاد خوزستان، دیسیپلین این پیرمرد آلمانی تحسین همگان را برانگیخت.

العالم - ایران / ورزشی

مشرق -- اخراج موقت مهدی قائدی از حضور در تمرینات تیم استقلال و قرار دادنش در اختیار باشگاه اقدامی بود که تقریبا همه پیشکسوتان و طرفداران استقلال آن را تأیید کردند.

اقدامی که در جمع مربیان وطنی کمتر شاهد آن بوده ایم. نمونه های زیادی سراغ داریم که بازیکن حتی رودرروی سرمربی ایستاده و جوابش را داده ولی سرمربی بدون اعتنا به رفتار زشت شاگردش تنها به این واسطه که به او برای بازی های تیم نیاز داشته از تخلف آشکارش چشم پوشی کرده و در نهایت شأن و شخصیت سرمربی به شدت تحت الشعاع قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، از مربیانی که اینگونه از ترس جایگاه و صندلی شان به بازیکن باج دادند نمونه بسیار است ولی در نقطه مقابل می توان به نمونه مشابه با اتفاقی که در استقلال برای مهدی قائدی و وینفرد شفر رخ داد اشاره کرد.

بازیکن 18 ساله استقلال که هنوز 4 ماه از مدت زمان حضورش در این باشگاه نگذشته پس از شنیدن نامش از سوی هواداران استقلال که او را صدا می کردند به این باور که می تواند درباره بازی کردنش در ترکیب به کادر فنی امر و نهی کند در رختکن تیم و به نشانه اعتراض به بازی نکردنش پیراهن استقلال را بر زمین می کوبد و بی اعتنا به صحبت های سرمربی اش رختکن را ترک می کند! البته خمیازه های وی روی نیمکت هم یکی از سوژه های همیشگی عکاسان است!

اقدام جالب توجه وینفرد شفر این بود که همان شب این جوان تازه وارد را تنبیه و اخراج نکرد. در فاصله کمتر از 24 ساعت پس از این اتفاق و دوباره در رختکن تیم، وقتی قائدی به جمع استقلالی ها پیوست او را خطاب قرار داده و با پس گرفتن لباسش، این جمله را به او می گوید:«تو ارزش لباسی که به تن می کنی را نمی دانی!».

قائدی به دستور شفر به تمرین امیدها فرستاده شد تا این بازیکن ارزش لباس و جایگاهی که به آن رسیده را بیشتر بداند.

قائدی که در محل تمرین استقلال حاضر شده بود، بعد از دستور شفر در کنار اعضای کمیته فنی و سرپرست استقلال با حالتی درهم نظاره گر تمرین آبی ها شد

صبوری شفر قطعا به دلیل تجربه بالای او در مواجهه با این قبیل اتفاقات بوده است. اینکه او همان شب پاسخ رفتار زشت قائدی را نداد برای این بود که نمی خواست تأثیرگذاری رفتارش فقط به همان شب و برای یک بازیکن باشد. می خواست نوع مدیریتش بر تیم را به مخاطبان استقلال و دیگر بازیکنان تیم هم نشان دهد. رفتاری که با واسطه گری برخی بزرگان هم خللی در آن ایجاد نشد. در واقع شفر با این جریمه و تنبیه به مهدی کمک می‌کند تا صاحب شخصیت حرفه‌ای شود.

شفر که در اولین تمرین استقلال حسابی قائدی را تحویل گرفته بود با تنبیه وی نشان داد نظم و انضباط حرف اول را در کارش می زند

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها