کشف گور دسته جمعی در کرکوک

يکشنبه 21 آبان 1396 - 11:44
کشف گور دسته جمعی در کرکوککشف گور دسته جمعی در کرکوککشف گور دسته جمعی در کرکوککشف گور دسته جمعی در کرکوککشف گور دسته جمعی در کرکوککشف گور دسته جمعی در کرکوک

فرماندار استان کرکوک در شمال بغداد روز شنبه اعلام کرد چندین گور جمعی که در آنها « دست کم 400 جسد » وجود دارد در نزدیکی حویجه کشف شده است.

العالمعکس

حویجه از مقرهای گروه (‌تکفیری وهابی )‌داعش بود که نیروهای عراقی اوایل اکتبر کنترل آن را به دست گرفتند. راکان سعید که پس برکناری فرماندار کرد استان کرکوک به این سمت منصوب شد گفت « این گورهای جمعی در پایگاه نظامی البکاره در سه کیلومتری جنوب غربی الحویجه کشف شد. داعش در این منطقه مکانی برای اعدام ها داشته است. »

وی گفت «‌ دست کم 400 نفر در این منطقه اعدام شده اند. برخی از آنها لباس قرمز محکومان به مرگ و برخی دیگر لباس غیرنظامی به تن داشتند. » نیروهای عراقی در پیروزی های تدریجی خود در برابر داعش، دهها گور جمعی که در آنها صدها جسد بود در مناطق مختلف عراق کشف کرده اند.

یکی از ساکنان این منطقه گفت «‌ طی سه سالی که این منطقه تحت کنترل داعش بود،‌ داعشی ها زندانیان را با خودرو همراه خود می بردند. آنها سپس این زندانیان را می کشتند و به زمین می انداختند یا جسدشان را می سوزاندند. »

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها