آهنگ تیم ملی در جام جهانی روسیه را ارکستر سمفونیک می سازد

آهنگ تیم ملی در جام جهانی روسیه را ارکستر سمفونیک می سازد
سه شنبه 19 دی 1396 - 20:17

تفاهم نامه ساخت و اجرای قطعه موسیقی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه میان فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی امضا شد.

العالم - ایران / فرهنگی

در این مراسم علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی گفت: امروز اینجا هستیم برای امضای تفاهم نامه ساخت و اجرای سرود تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه. این سرود قرار است توسط ارکسترهای بنیاد رودکی ساخته و اجرا شود. از این رو واژه ی ارکسترها را به کار می برم، چرا که قرار است این اثر با ترکیب اعضای ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران اجرا شود.

او ادامه داد: مذاکراتی بین ما و فدراسیون فوتبال انجام شده که نتیجه اش این شد تا دو مجموعه کمک کنند تا کارهایی فاخر در سطح بالا توسط شاعران، رهبران، نوازندگان و خوانندگان ارکسترها ساخته و اجرا شود.

امیدواریم این اثر در روزهای منتهی به اعزام تیم ملی به روسیه رونمایی شود.

در بخش دیگری از این مراسم محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: پیوند هنر و ورزش بار دیگر در آوردگاه جام جهانی خودش را نشان می دهد. هنرمندان در کنار ورزشکاران برای عظمت پرچم جمهوری اسلامی ایران همکاری می کنند.

آوردگاه هنر ناب ایرانی در تالار وحدت به عنوان بدرقه تیم ملی فوتبال برای اعزام به روسیه انتخاب شده است.

او ادامه داد: تلاش این است که اقدامی عظیم و با شکوه برای ایرانیان حامی تیم ملی در روسیه انجام شود و از سوی میزبانی تالار وحدت برای میزبانی مراسم بدرقه تیم ملی قطعی است.

ساکت گفت: عزیزان ما در فدراسیون فوتبال در تلاش و برنامه ریزی هستند تا همراه آماده سازی قهرمانان ملی که آغاز شده است؛ کارهای دیگر هم روند عادیش را دنبال کند.

در پایان این مراسم تفاهمنامه میان بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال برای ساخت قطعه ی موسیقی جام جهانی و میزبانی تالار وحدت از مراسم بدرقه تیم ملی، امضا شد.

قرار است ارکسترهای بنیاد رودکی به رهبری شهرداد روحانی قطعه تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه را می نوازد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها