هیکل: بلک واتر در سوریه شش هزار نیرو دارد

هیکل: بلک واتر در سوریه شش هزار نیرو دارد
سه شنبه 23 خرداد 1391 - 07:34

نويسنده و متفکر سرشناس مصري در تازه‌ترين اظهارنظر خود در مورد تحولات سوريه تاکيد کرده که شرکت امنيتي بلک‌واتر در سوريه فعال است و شش هزار نيرو دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم محمد حسنین هیکل نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور مصری در گفت‌وگویی که با پایگاه اینترنتی قاسیون انجام داده، با اشاره به اینکه بیشتر مردم سوریه از دخالت خارجی در کشور خود عصبانی و ناراحت هستند، تاکید می‌کند که شرکت امنیتی مخوف بلک‌واتر در داخل و خارج مرزهای سوریه حضوری فعال دارد.

هیکل با بیان اینکه حتی برخی از اعضای پیمان ناتو هم از حمایت مسلحانه برخی کشورهای عربی از مخالفان سوری شگفت‌زده شده و نمی‌توانند نگرانی و وحشت خود را ابراز دارند، تاکید می‌کند: در کشوری مانند ترکیه که میلیون‌ها نفر علوی دارد حمایت این کشور از افراد مسلح، باعث تعجب ناتو شده است.

این نویسنده سوری هدف از این دخالت‌ها را دادن فرصت تنفس به اسرائیل برشمرده و تاکید می‌کند انتقال دعوای عربی – اسرائیلی به دعوای شیعی – سنی یکی از اهداف مهم ناآرامی‌ها در سوریه است و این مساله تهدید مهمی علیه ثبات و بقای این کشور است که تمامیت ارضی آن را هدف قرار داده است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها