مدیرکل اطلاعات استان کردستان اعلام کرد:

انهدام 12 باند قاچاق اسلحه/نفوذ وزارت اطلاعات به عمق استراتژیک گروه‌های تکفیری/میلیون ها دلار سوء استفاده از کارت های بازرگانی مرزنشینان کردستان

انهدام 12 باند قاچاق اسلحه/نفوذ وزارت اطلاعات به عمق استراتژیک گروه‌های تکفیری/میلیون ها دلار سوء استفاده از کارت های بازرگانی مرزنشینان کردستان
يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 - 18:17

مدیرکل اطلاعات استان کردستان از نفوذ به عمق استراتژیک گروه های تکفیری، انهدام 12 باند قاچاق اسلحه و دستگیری 29 نفر در پرونده سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی مرزنشینان کردستانی خبر داده که تاکنون بالغ بر میلیون‌ها دلار سوءاستفاده مالی در این پرونده کشف شده است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های جمعی در کردستان در خصوص جایگاه وزارت اطلاعات، اظهار کرده، حضرت امام(ره) با اهدای مدال افتخار سرباز گمنام امام زمان به فرزندان خود در وزارت اطلاعات و مقام معظم رهبری با معرفی وزارت اطلاعات به عنوان چشم بینا و بیدار نظام اسلامی جایگاه حساس و تاثیرگذار این وزارت را به خوبی بیان فرمودند.

وی انقلابی‌بودن، حرکت در مسیر ولایت، ایمان و اخلاص و فداکاری را از ویژگی‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) بر شمرده و گفته، به روز بودن، ژرف‌نگری، تخصص‌محور بودن و ر عایت قانون و شرع همراه با همکاری با مردم صبور و فهیم ایران بزرگترین سرمایه وزارت اطلاعات است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در خصوص اولویت‌ها و سیاست‌های کاری وزارت اطلاعات، اظهار کرده، اولویت‌های کاری وزارت اطلاعات در کنار اقدامات مقابله‌ای، آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی و توجیه و ارشاد جامعه هدف اعم از مسئولین و مردم در مقابله با اقدامات تروریستی و پیشگیری از اقدامات خرابکارانه و جاسوسی خواهد بود.

مقابله وزارت اطلاعات با اقدامات نرم دشمن

وی گفته، صیانت از عناصر تاثیرگذار و نخبگان سیاسی و علمی در مقابل تهدیدات گوناگون و اقدامات نرم دشمن و مقابله با رواج تفکرات انحرافی و ایجاد اختلاف میان جریانات داخل کشور اعم از اقوام و مذاهب از دیگر اولویت‌های کاری وزارت اطلاعات است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در خصوص انسجام دستگاه‌های تامین امنیت استان کردستان، تصریح کرده، همه دستگاه‌های متولی تامین امنیت و اطلاعاتی در استان در سطح بالایی قرار دارند و آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه اقدامی را با اقتدار و قاطعانه دارند.

شکست تحرکات گروه های ضد انقلاب کردی

وی به تحرکات گروهک‌های ضدانقلاب کردی در جوار مرزها و برخی اقدامات در داخل استان اشاره و خاطرنشان کرده، خوشبختانه با همراهی مردم شریف استان و اقتدار و اشرافیت دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی تلاش گروهک‌ها برای بهره‌برداری از برخی رخدادها مانند انتخابات و برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق و حوادث دی ماه سال گذشته مانند همیشه شکست خورد.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان گفته، گروهک‌های ضدانقلاب کُرد با بهره‌گیری از تمام توان خود از قبیل استفاده از بستر فضای مجازی و شبکه‌های مجازی سعی در ارائه چهره‌ای ناکارآمد از نظام مقدس جمهوری اسلامی و القای ناامیدی بین شهروندان را دارند که با آگاه‌سازی و اقتدار دستگاه‌های امنیتی و همراهی مردم این اقدامات خنثی شده و امنیت کامل در سطح استان کردستان با عنایت خداوند برقرار است.

نفوذ در عمق استراتژیک گروه های تکفیری

مدیرکل اطلاعات استان کردستان تصریح کرده، نفوذ در عمق استراتژیک گروه‌های تکفیری از جمله راهبردهای دستگاه اطلاعات کشور بوده و خوشبختانه در همین راستا توانسته‌ایم بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کنیم.

وی خاطرنشان کرده، باید به این مسئله توجه کنیم علی‌رغم چتر گسترده اطلاعاتی ما در منطقه، دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن نیز به شدت به دنبال جذب و به راه‌انداختن اعمال خرابکارانه هستند.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان اظهار داشته، در سال گذشته در جریان عملیات‌های انجام شده، تعداد دستگیری داشته‌ایم که نسبت به اقدامات توجیهی و پیشگیرانه بسیار ناچیز است.

انهدام  12 باند قاچاق اسلحه

مدیرکل اطلاعات استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به انهدام ۱۲ باند قاچاق اسلحه، کشف ۳ محموله قاچاق طلا، ۳ محوله قاچاق ارز، ۱۷ هزار بطری مشروبات الکلی و تشکیل پرونده برای ۳ تخلف اداری در استان اشاره کرده است.

وی همچنین گفته، متأسفانه فعالیت گروه‌های مسیحیت تبشیری در نقاط مختلف استان و سوءاستفاده مفسدان اقتصادی از کارت‌های بازرگانی مرزنشینان کردستانی از دیگر دغدغه‌هایی است که انتظار داریم اصحاب رسانه مردم استان را نسبت به این آسیب‌ها بیشتر آشنا نمایند.

بازداشت 29 نفر در پرونده سوء استفاده از کارت بازرگانی مرزنشینان کردستان

به گزارش ایسنا، مدیرکل اطلاعات استان کردستان اعلام کرده، از محل سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی مرزنشینان کردستانی تاکنون پرونده‌ای بالغ بر میلیون‌ها دلار سوءاستفاده مالی کشف شده است و ۲۹ نفر نیز بازداشت شده‌اند که اکثریت بازداشت‌شدگان مربوط به سایر استان‌های کشور هستند.

وی همچنین از مردم استان خواسته که دغدغه‌های امنیتی، پیشنهادها و انتقادات خود را در خصوص ادارات و سایر مباحث پیرامون امنیت و آسایش و تعالی جامعه را با ستاد خبری اداره‌کل اطلاعات به شماره ۱۱۳ در میان بگذارند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها