کنست اختیار اعلام جنگ «در شرایط اضطراری» را به نتانیاهو اعطا کرد

کنست اختیار اعلام جنگ «در شرایط اضطراری» را به نتانیاهو اعطا کرد
سه شنبه 11 ارديبهشت 1397 - 03:04

پارلمان رژیم صهیونیستی با تصویب طرحی این اختیار را به نخست‌وزیر این رژیم داد که بدون دریافت مجوز از کابینه، علیه یک کشور اعلام جنگ کند.

العالم-فلسطین اشغالی

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) روز دوشنبه با وجود مخالفت کمیته‌های تخصصی، این اختیار را به نخست‌وزیر این رژیم داد که «در شرایط اضطراری» بدون دریافت تایید از کابینه، علیه یک کشور اعلام جنگ کند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخواست دریافت اختیار اعلام جنگ را در جریان نشست روز گذشته پارلمان این رژیم، که برای بررسی طرح انتقال اختیار اعلام جنگ از کابینه به یک حلقه کوچکتر از مقامات تشکیل شده بود، مطرح کرد.

با وجود آنکه کمیته امور خارجی، کمیته دفاعی و کمیته قانون اساسی، حقوق و عدالت پارلمان رژیم صهیونیستی این طرح را رد کرده بودند، اما نهایتا اکثریت اعضای کنست به آن موافقت کردند.

در نسخه نهایی این طرح که به رأی گذاشته و تصویب شد، عنوان شده است که «کابینه امنیتی» می‌تواند در شرایط اضطراری بدون نیاز به دریافت تایید از کابینه اصلی علیه یک کشور اعلام جنگ کند. در این طرح به ترکیب کابینه امنیتی اشاره‌ای نشده، به این معنی که نخست‌وزیر می‌تواند صرفا با حضور وزیر جنگ، کابینه امنیتی تشکیل داده و جنگ را اعلام کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها