وزیر خارجه: اقدام آمریکا در نقض برجام با واکنش شدید ایران مواجه می شود

وزیر خارجه: اقدام آمریکا در نقض برجام با واکنش شدید ایران مواجه می شود
دوشنبه 17 ارديبهشت 1397 - 16:44

وزیر امور خارجه گفت: قطعا اقدام آمریکا در نقض برجام با واکنش شدید از سوی ایران روبه رو می شود و این واکنش برای آمریکا اصلا خوشایند نخواهد بود.

العالم - ایران /سیاسی

 محمدجواد ظریف افزود: همانطور که رئیس جمهور در سخنرانی روز گذشته خود، بیان کردند؛ قطعا اقدام ایالات متحده آمریکا در نقض برجام با واکنش شدید از سوی جمهوری اسلامی ایران روبه رو می شود و این موضوع در چند هفته گذشته مکررا اعلام شده است و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده واکنش ایران برای آمریکا اصلا خوشایند نخواهد بود.

وزیر امور خارجه گفت: سناریوهای متفاوتی بر اساس احتمال های متفاوت از عمل رئیس جمهور آمریکا وجود دارد و این سناریوها همانطور که آقای روحانی اظهار کردند به وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی ابلاغ شده است و ما در حال مذاکره با سایر طرف های برجام که شامل 5 عضو دیگر و اتحادیه اروپا می شود، هستیم.

ظریف ادامه داد: مذاکرات گسترده ای در هفته های گذشته صورت گرفته و از سوی طرف های برجام حرکت هایی انجام شده است که برخی از این حرکت ها از نظر ما صحیح نبود البته برخی از حرکت ها نیز در جهت درست انجام شد و در هفته های آینده با توجه به مجموع شرایط، تصمیمات اتخاذ و اجرایی می شود.

وی افزود: تصمیمات اتخاذ شده از سوی جمهوری اسلامی به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد و پیش بینی های لازم از قبل صورت گرفته و تمهیداتی نیز اتخاذ شده است.
ظریف گفت: خروج آمریکا از برجام بیانگر این خواهد بود که آمریکایی ها در انزوا هستند و برای تعاملات بین المللی قابل اعتماد نیستند.

لوایح مربوط به FATF در راستای مقابله با حرکت های معاند بین المللی علیه ایران است

وی گفت: مجموعه تصمیم گیری هایی که در خصوص برجام انجام شده چند لایه و پیچیده است و در زمان خودش با اقتدار توسط ایران پیگیری می شود.

ظریف درباره این موضوع مبنی بر اینکه از نظر برخی منتقدان شاید لوایح مربوط FATF به لحاظ سیاسی و مالی باعث از دست دادن استقلال کشور می شود، گفت: ما این اعتقاد را نداریم و معتقدیم که ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم، افراطی گری و مواد مخدر بوده و باید به نظم و انضباط مالی توجه شود. 

وی ادامه داد: در حوزه منافع ملی اقدامات و پیش بینی های لازم صورت گرفته و اعتقاد داریم لوایح مذکور در جهت حفظ منافع ملی و صیانت از نظم و انضباط اقتصادی و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و مقابله با حرکت های معاند بین المللی علیه جمهوری اسلامی است.

خانه ملت

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها