توئیت مشاور موگرینی در باره جنجال ترامپ علیه برجام/ اروپا نباید تا این اندازه به ترامپ خودشیفته توجه نشان دهد

توئیت مشاور موگرینی در باره جنجال ترامپ علیه برجام/ اروپا نباید تا این اندازه به ترامپ خودشیفته توجه نشان دهد
سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 - 07:33

مشاور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، رئیس جمهوری آمریکا را فردی خودشیفته خواند و گفت که اروپا نباید در مسئله برجام تا این اندازه به او توجه نشان دهد.

العالم ـ اروپا

«ناتالی توچی» روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود نوشته، شاید اروپا نباید این چنین توجه زیادی به خودشیفته بزرگ [دونالد ترامپ] نشان داده و تمرکز خود را روی نحوه حفظ برجام بدون حضور آمریکا بگذارد.
دولت های اروپایی در ماه‌های گذشته با هدف اقناع رئیس جمهوری آمریکا برای تداوم پایبندی به برجام، رایزنی‌های فشرده‌ای را با دولت این کشور پیرامون رسیدگی به نگرانی‌های آن درخصوص این توافق، انجام داده‌اند.
مقام‌های آمریکایی از برنامه دفاع موشکی ایران، نحوه نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اجرای برجام و نیز محدودیت‌های قابل انقضای این توافق، به عنوان سه موردی یاد می‌کنند که مورد انتقاد رئیس جمهوری این کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌المللی، دولت آمریکا بنا داشت در طرحی دو مرحله‌ای، خواسته‌های خود را در این رابطه عملیاتی کند. 
واشنگتن قرار بود در فاز نخست که بازه زمانی تا 12 مه (22 اردیبهشت) را شامل می‌شود، رضایت کشورهای اروپایی برای مذاکره مجدد برسر برجام جلب کند و سپس به دنبال تحمیل این موضوع به دیگر طرف های برجام باشد؛ تلاشی که در نهایت هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشت.
ترامپ قرار است روز سه شنبه (امروز) موضع دولت خود درخصوص برجام را اعلام کند. وی از دوران رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکنون بارها وعده پاره کردن برجام را داده، اما تاکنون نتوانسته است به علت اجماع جهانی شکل گرفته در حمایت از این توافق، گفته خود را عملی کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها