با حضور فرماندهان نظامی؛

تمرین مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان در تنگه هرمز برگزار شد

تمرین مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان در تنگه هرمز برگزار شد
جمعه 21 ارديبهشت 1397 - 10:29

تمرین مشترک امداد و نجات دریایی با مشارکت نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران، دریابانی و اداره بنادر و دریانوردی با نیروی دریایی ارتش عمان در تنگه هرمز برگزار شد.

العالم _ ایران / سیاسی

تمرین مشترک امداد و نجات دریایی با مشارکت نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران، دریابانی و اداره بنادر و دریانوردی با نیروی دریایی ارتش عمان و با حضور سردار قدیر نظامی معاون بین‌المللی ستاد کل نیروهای مسلح و سرتیپ سعید البلوشی معاون رئیس ستاد ارتش سلطنت عمان و جمعی از فرماندهان دو نیرو در تنگه هرمز بروی عرشه ناوشکن جماران برگزار شد.

سردار قدیر نظامی در راستای برگزاری این تمرین دریایی مشترک گفت: این تمرین دریایی در حقیقت یک تمرین مشترک متشکل از نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریابانی و اداره بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی سلطنت عمان است. دلیل اصلی برگزاری این تمرین، ارتقاء سطح یکپارچگی و تحرک نیروی دریایی دو کشور و افزایش سطح امنیت مرزهای مشترک آبی و ارتقاء هماهنگی و تبادل تجربه است.

معاون بین‌المللی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برگزاری این تمرین دریایی مشترک علاوه بر تبادل تجربیات نظامی و ارتقاء امنیت تنگه هرمز، باعث تبادل مباحثی مانند تبادل تجربه و مدیریت مبارزه با قاچاق کالا می‌شود.

در پایان این تمرین مشترک، یگان‌های شرکت‌کننده از جلوی ناوشکن جماران رژه رفتند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها