درخواست اردن از عراق برای تحویل داعشی عامل سوزاندن خلبان این کشور

درخواست اردن از عراق برای تحویل داعشی عامل سوزاندن خلبان این کشور
يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 - 16:01

یک منبع آگاه اردنی از تماس‌های کشورش با دولت عراق برای تحویل متهم اصلی جنایت سوزاندن «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی خبر داد.

العالم ـ اردن

این منبع رسمی اردنی گفته، تماس‌های دولت این کشور با عراق در راستای اجرای توافقنامه حقوقی امضا شده بین دو کشور به منظور تحویل گرفتن داعشی عامل سوزاندن «معاذ الکساسبه»، خلبان اردنی، آغاز شده است.

وی به روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، خاطرنشان کرده، «عدالت درباره همه کسانی که در سوزاندن شهید قهرمان (الکساسبه) دست داشتند، اجرا خواهد شد.»

این منبع اردنی، همچنین از قتل تعدادی از عناصر داعش از جمله «ابو محمد العدنانی» وزیر اطلاع‌رسانی داعش خبر داده و گفته، «این کار با تلاش‌های اردن صورت گرفت و عراق و اردن در یک سنگر واحد برای قتل تروریست‌ها قرار دارند.»

العدنانی معروف به «طه صبحی فلاحه» سخنگوی رسمی داعش در سال ۱۹۷۷ در شهرک بنش واقع در نزدیکی شهر سراقب در استان ادلب به دنیا آمد و ساکن منطقه حدیثه در استان الانبار در غرب عراق بود و خبرگزاری أعماق وابسته به داعش در تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ قتل وی در یکی از نبردها در حلب سوریه را اعلام کرد.

نفوذ دستگاه اطلاعاتی اردن به بدنه داعش

به گزارش فارس، این مسئول اردنی اظهار داشته، تماس‌ها با طرف عراقی برای تحویل «صدام عمر الجمل» از رهبران داعش و چهار نفر دیگر که در جنایت سوزاندن خلبان اردنی دست داشتند، آغاز شده است.

وی افزوده، دستگاه اطلاعاتی اردن به از دیوار امنیتی داعش عبور کرده و رهبران این گروه‌ تروریستی اعم از ابوزید العراقی معاون البغدادی، صدام الجمل، ابوسیف الشیعطی، ابوعبدالحق العراقی و ابوحفص الکربولی دست یافته است.

داعش ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴ یک خلبان اردنی به نام «معاذ صافی الکساسبه» را که پس از سقوط هواپیمای جنگی این کشور در استان الرقه شمال سوریه به اسارت داعش درآمده بود، در اقدامی وحشیانه آتش زد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها