پلیس فرانسه یک حمله تروریستی را خنثی کرد

پلیس فرانسه یک حمله تروریستی را خنثی کرد
جمعه 28 ارديبهشت 1397 - 19:27

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد، پلیس این کشور یک حمله تروریستی را که قرار بوده با استفاده از سم "رایسین" یا بمب صورت بگیرد، خنثی و در این ارتباط دو برادر را دستگیر کرد.

العالم- اروپا 

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ژرار کلومب، وزیر کشور فرانسه امروز جمعه در مصاحبه با کانال تلویزیونی BFM اظهار کرد: مقام‌های فرانسه ابتدا در شبکه‌های اجتماعی رد یک سری فعالیت‌های افراط‌گرایانه را دنبال کردند و سپس دو برادر جوان را شناسایی کردند که می‌خواستند با استفاده از سم رایسین یا بمب، دست به حمله تروریستی بزنند.

وی گفت، این برادران اصالت مصری داشتند اما اشاره‌ای به ملیت آنها یا جزئیات بیشتر درباره زمان و مکان دستگیری آنها نکرد. او گفت که این دو نفر آموزش‌هایی درباره استفاده از سم رایسین برای حمله تروریستی دیده بودند. سم رایسین یکی از کشنده‌ترین سم‌های جهان است که سمیت آن هزار برابر از سیانور بیشتر است و مقدار ناچیزی از آن می‌تواند یک انسان بالغ را از طریق استشمام به کام مرگ بکشاند.

اطلاعات بیشتری درباره این حادثه منتشر نشده است. این خبر چند روز بعد از آن منتشر می‌شود که یک افراط گر وابسته به داعش با چاقو پنج نفر را در مرکز پاریس مضروب کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها