دیدار نماینده ویژه آمریکا با مسعود بارزانی در اربیل

دیدار نماینده ویژه آمریکا با مسعود بارزانی در اربیل
سه شنبه 30 مرداد 1397 - 11:18

نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در «اربیل» با رئیس سابق منطقه کردستان عراق دیدار کرد.

العالم _ عراق

در حالی که برخی رسانه‌های عراقی از مداخله‌های «برت مک گورک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه تشکیل دولت جدید عراق بعد از انتخابات ۲۲ اردیبهشت ماه این کشور خبر داده‌اند، این مقام واشنگتن امروز دوشنبه به مرکز منطقه کردستان عراق سفر و با «مسعود بارزانی» رئیس سابق این منطقه دیدار کرد.

بنا بر گزارش شبکه «روداو»، دیدار مک گورک و بارزانی چهارمین دیدار آنها بعد از انتخابات پارلمانی عراق بوده است و دو طرف در آن درباره «تشکیل دولت جدید عراق» صحبت کردند.

در این دیدار علاوه بر نماینده ویژه ترامپ در ائتلاف آمریکا برای آنچه مقابله با «داعش» خوانده می‌شود، «استیو فاگین» سرکنسول جدید واشنگتن در اربیل هم حضور داشت.

دفتر مسعود بارزانی درباره این دیدار بیانیه صادر و اعلام کرد که او و مک گورک درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، جنگ علیه داعش در غرب عراق و سوریه صحبت کردند.

بنا بر گزارش «روداو»، آنها درباره تلاش‌ها به منظور تشکیل دولت جدید عراق پس از انتخابات پارلمانی این کشور هم رایزنی کردند.

رئیس سابق منطقه کردستان عراق در این دیدار تاکید کرد که اولویت برای احزاب سیاسی در منطقه کردستان، تعهد احزاب عراقی به یک مشارکت واقعی در حکومت بر کشور است.

بنا بر بیانیه منشتر شده دفتر بارزانی، نماینده ویژه ترامپ در این دیدار بر ادامه کمک‌های آمریکا به عراق و منطقه کردستان این کشور تاکید کرد و ایجاد ساختمان جدید کنسولگری در اربیل را نشانه‌ای از حمایت بلندمدت آمریکا از این منطقه توصیف کرد.

این دیدار یک روز بعد از تایید نهایی انتخابات عراق توسط دادگاه فدرال این کشور صورت گرفت.

دادگاه فدرال عراق، جلسه دادگاه صبح امروز (یکشنبه) با حضور تمامی اعضاء برگزار شد و اعضاء به دقت اسامی اعلام شده از سوی کمیساریای عالی انتخابات و اعتراضات وارده را بررسی کردند و این جلسه تا بعد از ظهر به طول انجامیده است.

چهارمین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سقوط رژیم بعث، ۲۲ اردیبهشت در سراسر عراق برگزار شد. ائتلاف سائرون (به رهبری مقتدی صدر)، الفتح (به رهبری هادی العامری)، النصر (به رهبری حیدر العبادی) و دولة‌ القانون (به رهبری نوری المالکی) به ترتیب بیشترین آراء را در این انتخابات به دست آوردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها