وزیر خارجه سوریه تأکید کرد؛

موشک های ایران به «بوکمال» در راستای مبارزه با تروریسم است/ همکاری تهران و دمشق قانونی است

موشک های ایران به «بوکمال» در راستای مبارزه با تروریسم است/ همکاری تهران و دمشق قانونی است
سه شنبه 10 مهر 1397 - 14:54

وزیر خارجه سوریه با تأکید بر اینکه حملات موشکی ایران به داعش در قالب مبارزه با تروریسم است، اظهار داشت که سوریه در حال نگارش فصل پایانی این مبارزه است.

العالم _ سوریه

ولید معلم وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که این این کشور دیگر محور مذاکرات سازمان ملل نخواهد بود.

معلم تصریح کرد که سوریه فصل پایانی مبارزه با تروریسم را خواهد نگاشت که در واقع شامل آزادسازی ادلب، ریفهای حلب تا منبج و شرق فرات خواهد بود.

رادیو «سوریانا» به نقل از وزیر خارجه سوریه درباره حملات موشکی اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع عناصر تروریستی داعش در سوریه گزارش داد که «موشکهای ایرانی در [منطقه] البوکمال در راستای مبارزه با تروریسم است».

وی با بیان اینکه «همکاری بین تهران و دمشق قانونی است و با حاکمیت ملی همخوانی دارد» درباره حملات اخیر رژیم صهیونیستی به لاذقیه اظهار داشت که هدف از چنین حملاتی طولانی کردن بحران است تا اسرائیل از این طریق بتواند مانع پیروزی ارتش سوریه شود.

معلم با بیان اینکه اسرائیل به «عربده‌کشی» در آسمان منطقه عادت کرده است، خاطر نشان کرد که نیروی هوایی سوریه در هر بار حمله این رژیم با آن مقابله کرده است.

وزیر خارجه سوریه در پایان تأکید کرد که بر اساس اظهارات وزارت دفاع روسیه «که بدان اعتماد داریم، آسمان سوریه با موشکهای اس-300 حمایت خواهد شد».

وی اخیرا در سخنرانی خود هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که نیروهای ارتش سوریه نبرد با تروریسم را تا آزادسازی کامل این کشور از تروریسم فارغ از اینکه اسمشان چه باشد، ادامه خواهند داد.

وزیر امور خارجه سوریه با بیان اینکه برخی دولت‌ها حق سوریه برای مبارزه با تروریسم در داخل مرزهایش را انکار می‌کنند تأکید کرد که «ائتلاف آمریکایی ضد داعش هر کاری انجام داده است جز نبرد با تروریسم».

معلم همچنین وزیر خارجه معلم به موضوع بازگشت آوارگان سوریه به کشورشان اشاره کرد و گفت: «شرایط برای بازگشت داوطلبانه آوارگان سوری مهیا است، بسیاری نیز بازگشت را آغاز کرده‌اند. برای دولت سوریه، بازگشت هر سوری به کشورش یک اولویت است و درب‌ها برای چنین بازگشتی باز است».

وی همچنین اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از توافق هسته با ایران را محکوم و بار دیگر با این کشور ابراز همبستگی کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها