آمریکا افسران اطلاعاتی چین را به حملات سایبری متهم کرد

آمریکا افسران اطلاعاتی چین را به حملات سایبری متهم کرد
چهارشنبه 9 آبان 1397 - 02:16

آمریکا چند افسر اطلاعاتی چین در وزارت امنیت ملی استان جیانگسو را به حملات سایبری و سرقت اطلاعات از شرکت‌های هوافضا متهم کرد.

العالم - آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا، دو افسر اطلاعاتی چینی را به سرقت داده‌های فناوری و اسناد محرمانه هوایی متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این دو افسر اطلاعاتی برای وزارت امنیت ملی استان جیانگسو کار می‌کردند. پنج تبعه دیگر چینی هم به همکاری با این دو نفر متهم شدند.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است: «افسران اطلاعاتی چینی و کسانی که تحت رهبری آنها فعالیت می‌کردند، شامل هکرها و اعضای کمپانی متبوع، به مدت 5 سال مکررا به شبکه‌های رایانه‌ای کمپانی‌های خصوصی در آمریکا و کشورهای دیگر نفوذ کرده یا امکان آن را فراهم ساختند».

آمریکایی‌ها مدعی هستند که هدف نهایی این توطئه‌گران، سرقت مالکیت معنوی و اطلاعات تجاری محرمانه از جمله اطلاعات مربوط به موتور توربوفَن که در هواپیماهای مسافربری استفاده می‌شود، به همراه دیگر داده‌ها بوده است.

وزارت دادگستری آمریکا با بیان اینکه افسران این نهاد اطلاعاتی چینی از ابتدای سال 2010 تا ماه می سال 2015 به جمع‌آوری اطلاعات درباره یک مدل از موتورهای توربوفن آمریکایی مشغول بودند، می‌گوید این موتور به عنوان بخشی از همکاری‌های شرکت‌های هوافضای فرانسوی، چینی و آمریکایی در حال تولید بود.

واشنگتن مدعی است که این متهمان بارها شرکت‌های هوافضای آمریکایی مستقر در آریزونا، ماساچوست و اورگون را هک کرده‌اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها