استعفای دو عضو دولت انگلیس بعد از اعلام توافق برگزیت

استعفای دو عضو دولت انگلیس بعد از اعلام توافق برگزیت
پنج‌شنبه 24 آبان 1397 - 13:10

عضو کابینه انگلیس در امور ایرلندشمالی و وزیر دولت در امور برگزیت به دلیل مخالفت شان با طرح لندن برای خروج از اتحادیه اروپا، از سمت خود استعفا کردند.

العالم - اروپا

«شِلیش وِرا» از اعضای حزب محافظه‌کار در پارلمان بریتانیا و از اعضای دفتر ایرلند شمالی دولت، و «دامینیک راب» وزیر برگزیت دولت انگلیس اعلام کردند در مخالفت با طرح دولت برای برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) از سمت خود کناره‌گیری می‌کنند. 

دامینیک راب امروز پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که نمی‌تواند شرایط پیشنهادی «ترزا می» نخست وزیر انگلیس  برای توافق با اتحادیه اروپا را بپذیرد بنابراین از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. راب ماه جولای بعد از استعفای «دیوید دیویس» وزیر پیشین برگزیت به این سمت انتخاب شده بود. 

وِرا نیز در حساب کاربری خود در توییتر خبر داد که نمی‌تواند از طرح ترزا می برای توافق برگزیت حمایت کند بنابراین از سمت خود کناره‌گیری کرد. وی افزود توافقی که انگلستان را مجبور می‌کند دنباله روی قواعد اروپا برای مدت نامعلومی باشد، مورد حمایت وی نیست. 

می روز چهارشنبه گفت اعضای کابینه وی به توافقی جمعی درباره پیش‌نویس برگزیت دست یافته‌اند. روز سه‌شنبه، لندن و بروکسل درباره پیش‌نویس طرح برگزیت دولت انگلیس به توافق رسیده بودند. 

دونالد توسک» رئیس شورای اروپا نیز امروز (پنج شنبه) خبر داد اگر اتفاق عجیبی روی ندهد، اتحادیه اروپا در روز بیست و پنجم نوامبر توافق برگزیت را نهایی می‌کند. «مایکل بارنیه» مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت نیز گفت هر دو طرف همچنان مسیری طولانی در پیش رو دارند. 

مردم بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) در ماه جولای سال ۲۰۱۶ با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند و مذاکرات دو ساله خروج ماه مارس سال ۲۰۱۷ شروع شد و اواخر ماه مارس ۲۰۱۹ لندن باید رسما از اتحادیه اروپا خارج شود. 

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها