یک جوان فلسطینی در شمال کرانه باختری شهید شد

یک جوان فلسطینی در شمال کرانه باختری شهید شد
سه شنبه 13 آذر 1397 - 09:43

حمله بامداد امروز نظامیان رژیم صهیونیستی به محلاتی در شهر طولکرم در کرانه باختری فلسطین، دست‌کم یک شهید بر جای گذاشت.

العالم- فلسطین اشغالی 

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه‌شنبه به محلاتی در شهر طولکرم حمله کردند و در نتیجه این حمله یک جوان شهید و چندین جوان دیگر بازداشت شدند.

«محمد حسام حبالی» (۲۲ ساله) بر اثر اصابت گلوله به سر او در «الحی الغربی» (محله غربی) در شهر طولکرم مجروح شد و بر اثر شدت جراحت، در بیمارستان شهید «ثابت ثابت» جان باخت. او به هنگام حضور در خیابان یافا-المقاهی مجروح شد. 

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «معاً» درگیری شدیدی میان نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در محله الغربی در گرفت. وبگاه خبری «أمد» فلسطین نیز گزارش کرد که چندین منزل فلسطینی هدف یورش و بازرسی نظامیان اسرائیلی قرار گرفت و افراد مثل «یعقوب الشنار»، «محمد الشنار»، «عبدالناصر ابو الشاکر» عضو منطقه‌ای جنبش فتح در طولکرم و «محمود العامودی» بازداشت شدند. 

طولکرم شهری در شمال غرب کرانه باختری است که در سال ۱۹۶۷ به اشغال رژیم صهیونیستی در آمد اما بر اساس توافق اسلو (۱۹۹۳) از سال ۱۹۹۴ تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین قرار گرفت. 

یورش و بازرسی خانه‌به‌خانه در دیگر شهرهای یا روستاهای کرانه باختری هم انجام شد. سایت خبری «أمد» گزارش کرد که «نصیر رضوان ابو ثابت» از آزادگان فلسطینی در بیت‌جن در شرق نابلس، زکریا علیان در اردوگاه الفارعه در استان طوباس، سلیم الرجبی در جبل جوهر در «المنطقه الجنوبیه» و آزاده «محمود عبدالعفو» در بیت أولا در شمال غرب شهر الخلیل و همچنین آزاده «محمد ابراهیم نجاجره» در شهرک نحالین در غرب بیت‌لحم بازداشت شدند. 

شمار شهدای فلسطینی در دوره اخیر و در پی تنش‌های سیاسی و نظامی در غزه و کرانه باختری افزایش یافته است. مرکز پژوهشی «قدس» اخیرا اعلام کرد از دسامبر ۲۰۱۷ که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرده، دست‌کم ۳۴۵ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

طبق گزارش این مرکز پژوهشی در بین شهدا ۷۱ کودک، شش معلول و ۲۰ نفر از اعضای مقاومت دیده می‌شوند، ۴۳ نفر در نتیجه بیماران رژیم صهیونیستی و هفت اسیر در زندان‌های این رژیم به شهادت رسیده‌اند. در ادامه این گزارش آمده است ۵۰ نفر از کودکان شهید مربوط به راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه هستند که یکی از آنها ناشنوا و یکی از آنها جنینی در شکم مادرش بوده است.

در خصوص بازداشت‌ها نیز، «باشگاه الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرا و شهدای فلسطینی سه‌شنبه بیستم نوامبر -برابر با روز جهانی کودک- اعلام کرد رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری (۲۰۱۸) تا پایان اکتبر (ماه گذشته میلادی) ۹۰۸ فلسطینی زیر ۱۸ سال را بازداشت کرده است.

در بیانیه باشگاه الاسیر آمده است نزدیک به ۲۷۰ کودک همچنان در زندان‌های «مجدو و عوفر» زندانی هستند و بخش دیگری از کودکان قدس نیز در مراکزی ویژه در بازداشت هستند. تعرض‌ها به حقوق کودکان فلسطینی از همان لحظات اول بازداشت شروع می‌شود به طوری که آنها را به شیوه‌ای وحشیانه و در ساعات نیمه‌شب به بازداشت‌گاه می‌برند و هنگام بازداشت نیز، کودکان به شکلی مستقیم و عمدی هدف گلوله قرار می‌گیرند .

همچنین از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا کنون بیش از ۵۰ کودک فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها