انتقاد «هاآرتص» از تداوم فروش تسلیحات اسرائیلی به دولت میانمار

انتقاد «هاآرتص» از تداوم فروش تسلیحات اسرائیلی به دولت میانمار
چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 03:14

تداوم صادرات تسلیحات اسرائیلی به ارتش میانمار، صدای رسانه‌های صهیونیستی را نیز درآورده و نوشتند که گویی با افزایش خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا، روابط تل‌آویو با دولت میانمار گرم‌تر می‌شود.

العالم-فلسطین اشغالی

علی‌رغم تداوم رفتارهای خصمانه، تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار دولت میانمار علیه اقلیت مسلمان در منطقه «روهینگیا» که انتقادات بین‌المللی شدیدالحن را نیز درپی داشته، رژیم صهیونیستی اما کماکان به ارسال تسلیحات برای ارتش میانمار ادامه می‌دهد.

روزنامه «هاآرتص» چاپ فلسطین اشغالی با انتقاد از تداوم صادرات تسلیحات از سوی رژیم صهیونیستی برای ارتش میانمار، نوشت که برخلاف تمام گزارش‌ها و «مدارک قانع‌کننده‌ای» که از نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا توسط دولت میانمار وجود دارد اما تل‌آویو هنوز هم روابط گرمی با برمه دارد.

هاآرتص با اشاره به سکوت رژیم صهیونیستی درباره اتفاقی که حتی «موزه یادبود هولوکاست آمریکا» نیز آن را نسل‌کشی بر پایه «شواهد متقن» توصیف کرده، گزارش داد که تل‌آویو از پاییز 2017 تا کنون به صدور مجوز برای صادرات تسلیحات به میانمار ادامه می‌دهد و این در حالی است که بیشتر کشورهای غربی مدت‌هاست از این مسئله خودداری می‌کنند.

بر این اساس، بسیاری از شرکت‌های نظامی سازنده تسلیحات در رژیم صهیونیستی از پاسخ دادن به سوالاتی درباره فروش کنونی آنها به میانمار امتناع می‌کنند.

این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ 23 آذر 1397 با تصویب قطعنامه‌ای اقدام ارتش میانمار در برابر مسلمانان «روهینگیا» را «نسل‌کشی» توصیف کرد.

ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی بعد از حملات ارتش میانمار و تجاوز یا به آتش کشیدن خانه‌های اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور، صدها هزار نفر به بنگلادش گریختند. چندین دهه است که مسلمانان روهینگیا با رفتارهای تبعیض‌آمیز و خشونت‌آمیز دولت میانمار مواجه بوده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها