افزایش نیروهای آمریکایی در مرز مکزیک با اعزام هزار نظامی دیگر

افزایش نیروهای آمریکایی در مرز مکزیک با اعزام هزار نظامی دیگر
شنبه 4 اسفند 1397 - 08:34

وزارت دفاع آمریکا با اعزام هزار نظامی دیگر به مرز با مکزیک قصد دارد برای ممانعت از ورود مهاجران، 224 کیلومتر از این مناطق را سیم خاردار بکشد.

العالم ـ آمریکا

در ادامه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ایالات متحده به ریاست «دونالد ترامپ»، پنتاگون قصد دارد از ابتدای ماه آینده میلادی 1000 نظامی آمریکایی به مرزهای جنوبی با مکزیک اعزام کند.

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه با اعلام این خبر گفت که پنتاگون قصد دارد با اعزام این گروه جدید از نظامیان، نیروهای حاضر در مرز آمریکا و مکزیک را به حدود شش هزار نفر افزایش دهد.

به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» این مقام پنتاگون که اجازه نداشت نامش فاش شود، توضیح داد که این نظامیان دستور دارند تا سیم‌ها خاردار و سیستم‌های شناساگر بیشتری در مناطق دورافتاده مرز با مکزیک نصب کنند.

بر این اساس، نظامیان فعال در مرز مکزیک تا کنون 112 کیلومتر از این مناطق را سیم خاردار نصب کرده و مانع ورود مهاجران و پناهندگان به آمریکا شده‌اند. آنها قرار است 224 کیلومتر دیگر از مرز آمریکا با مکزیک را سیم خاردار نصب کنند.

این در حالی است که ترامپ آماده می‌شود تا بدون تصویب کنگره 6.1 میلیارد دلار بودجه مورد نظر برای ساخت دیوار در مرز مکزیک را از وزارت دفاع آمریکا تحویل بگیرد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها