رهبر انصارالله یمن:

چهار سال از جنات‌ها، ظلم و قتل زنان و کودکان یمنی می‌گذرد/ آمار تلفات جنگ یمن، حکایت از وحشی بودن متجاوزان دارد

چهار سال از جنات‌ها، ظلم و قتل زنان و کودکان یمنی می‌گذرد/ آمار تلفات جنگ یمن، حکایت از وحشی بودن متجاوزان دارد
دوشنبه 5 فروردين 1398 - 21:28

رهبر انصارالله در سخنانی به مناسبت چهارمین سالروز مقاومت مردم یمن در برابر جنگ ائتلاف سعودی گفت که آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی پشت سناریوی این جنگ قرار دارند و عربستان و امارات ابزارهای اجرایی آن هستند.

العالم - یمن

سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله امشب به مناسبت چهارمین سالروز مقاومت ملت یمن در برابر جنگ ائتلاف سعودی و حملات متجاوزان سخنرانی کرد.

رهبر انصارالله در ابتدای سخنرانی خود از مقاومت و پایداری نیروهای یمنی و ملت این کشور تمجید کرد و گفت که اکنون چهار سال است که از جنایت‌، ظلم و قتل زنان و کودکان یمنی می‌گذرد.

سید عبدالملک الحوثی گفت : جنگی که ائتلاف سعودی علیه یمن از چهار سال پیش آغاز کرده، با حمایت‌های آمریکا و اسرائیل همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: متجاوزان چهار سال است که مهمترین کشور منطقه را با بهترین ملت آن هدف قرار داده‌اند تا بتوانند این ملت را از هم دور کنند.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد: آمار تلفات مربوط به جنگ یمن طی چهار سال گذشته، نشان دهنده وحشی بودن متجاوزان و دشمنان ما است.

سید عبدالملک الحوثی افزود: مقاومت، مهمترین درسی است که طی چهار سال اخیر جنگ علیه یمن به دشمنان ما داده شد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی پشت سناریوی جنگ یمن قرار دارند، گفت: عربستان و امارات ابزارهای اجرایی این سناریو هستند.

الحوثی با بیان اینکه متجاوزان در طول جنگ علیه یمن از همه خط قرمزها عبور و همه قوانین را نقض کردند، افزود: دشمن آمده تا مردم یمن را از هم دور و آنها را خوار و ثروت‌های کشور را سرقت کند.

سید عبدالملک الحوثی خاطر نشان کرد که تصمیم ملت یمن در خصوص مقاومت در برابر دشمن، یک تصمیم حکیمانه و درست است. تصمیم ملت یمن به مقاومت و پایدار بر اساس مسئولیت دینی گرفته شده است.

رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از اظهاراتش به اظهارات اخیر ترامپ درباره جولان اشغالی اشاره کرد و گفت: بدیهی است که جولان جزو لاینفک سوریه است.

وی در مورد درخواست ترامپ از کشورهای جهان برای مشروعیت‌بخشی به اشغالگری و هدیه دادن جولان به رژیم صهیونیستی گفت: ترامپ جولان را به اسرائیلی‌ها بخشید، گویا این منطقه ملک و ارث پدری رئیس‌جمهور آمریکا است.

وی با بیان اینکه حمایت سیاسی رژیم صهیونیستی و آمریکا از متجاوزان به تجاوزات آنها مشروعیت و جنبه قانونی نمی‌بخشد، افزود: آیا اشغال‌گری جزیره سقطری، استان المهره و دیگر مناطقی که نیروهای ارتش یمن و انصارالله در آن حضور ندارند، مشروعیت دارد؟

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که آمریکا خطری برای حقوق ملت‌ها است و نمی‌تواند در موضع حق باشد. آمریکا تلاش می‌کند تا مقدسات امت فلسطین را مصادره و حق بازگشت فلسطینیان را از بین ببرد، پس چگونه می تواند حافظ حق و حقوق ملت ها باشد؟

رهبر جنبش انصارالله یمن ادامه داد:آمریکا شر و خطر برای همه جهان است و مقاومت ما در برابر دشمنان، کاملا اخلاقی و درست است.

الحوثی با تاکید بر اینکه هیچ کس انتظار برداشتن قدم خیر از اتحادیه عرب ندارد، گفت که نقش این اتحادیه در یاری رساندن ملت فلسطین و مقابله با جریان های تکفیری در منطقه چیست؟

رهبر جنبش انصارالله یمن ادامه داد: آمریکا شر و خطر برای همه جهان است و مقاومت ما در برابر دشمنان، کاملا اخلاقی و درست است.

وی اظهار داشت: هم و غم مزدوران و جاسوس‌ها و خائنان گسترش فساد در نهادهای دولتی یمن است، اما ملت با مقاومتشان توطئه‌های خطرناک در سطح جنگ اقتصادی را بین بردند.

الحوثی همچنین به توافق الحدیده و نقض مداوم آن از سوی ائتلاف سعودی اشاره کرد و گفت که متجاوزان با عدم پایبندی به توافقات سعی دارند یمن را اشغال کنند.

وی تاکید کرد که همه بندهای مربوط به توافق الحدیده مشخص است و نیروهای ارتش یمن و انصارالله باید مراقب خیانت طرف مقابل در الحدیده باشند.

رهبر انصارالله درباره تشدید حملات الحدیده هشدار داد و گفت که پاسخ ما به عمق خاک کشورهای شرکت کننده در ائتلاف سعودی علیه یمن خواهد بود.

وی در پایان سخنرانی خود از مردم این کشور خواست تا در تظاهرات فردا به مناسبت ورود به پنجمین سالروز مقاومت در برابر تجاوزات اشغالگران، حضور گسترده‌ای داشته باشند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها