رهبر کره شمالی به روسیه سفر می کند

رهبر کره شمالی به روسیه سفر می کند
سه شنبه 20 فروردين 1398 - 11:06

یک رسانه چینی گزارش کرد دولت روسیه به طور رسمی از 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی برای سفر به مسکو دعوت کرده است و او احتمالا در آینده نزدیک راهی روسیه خواهد شد.

العالم ـ آسیا

تارنمای یی سی چین روز سه شنبه نوشت، دولت کره شمالی هنوز به این درخواست پاسخ نداده است اما روسیه خواستار آن شده که این دیدار در سال جاری میلادی انجام شود.
گزارش ها حاکی است مذاکرات کره شمالی و آمریکا پس از دیدار سران دو کشور در هانوی ویتنام در ماه فوریه امسال و شکست این ملاقات به بن بست رسیده است.
رسانه چینی می افزاید به نظر می رسد کره شمالی تمایل دارد برای برون رفت از این شرایط ، روابط با کشورهای دیگر بخصوص روسیه را گسترش دهد.
یوری اوشاکف مشاور ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه می گوید دعوتنامه دولت روسیه رسما در هفته گذشته تسلیم رهبر کره شمالی شده است و دو طرف در حال رایزنی هستند تا سفر در اسرع وقت انجام شود.
پوتین ماه می سال گذشته از رهبر کره شمالی رسما برای حضور در اجلاس اقتصاد شرقی دعوت کرد اما کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در این کنفرانس شرکت نکرد.
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای چینی "یی سی" اگر رهبر کره شمالی سال جاری میلادی به روسیه سفر کند، اولین دیدار وی با پوتین و اولین نشست سران دو کشور پس از سال 2011 میلادی خواهد بود که کیم قدرت را در کره شمالی در اختیار گرفت.
روابط دو کشور در ماه های گذشته بسرعت رو به بهبود بوده است مقام های دو طرف ملاقات هایی در هر دو کشور داشته اند و قرار است در تازه ترین تحول گروه پارلمانی روسیه که به روابط دو کشور رسیدگی می کند، روز جمعه به پیونگ یانگ سفر کند.
تارنمای چینی می نویسد که در دیدار قریب الوقوع سران روسیه و کره شمالی، دو طرف درباره مناسبات دوجانبه در عرصه های سیاسی و اقتصادی و همچنین عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای گفت و گو خواهند کرد.
لو جین کارشناس موسسه پانگول در پکن می گوید حتی اگر دیدار سران دو کشور انجام نشود باز هم نشان می دهد که کره شمالی دیگر نمی خواهد مذاکراتش محدود به آمریکا و دونالد ترامپ رییس جمهور آن کشور باشد ضمن آنکه کره جنوبی هم از تعاملات روسیه و کره شمالی استقبال کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها