پیونگ‌یانگ: رزمایش تهاجمی با استفاده از تسلیحات هدایت‌شونده تاکتیکی انجام دادیم

پیونگ‌یانگ: رزمایش تهاجمی با استفاده از تسلیحات هدایت‌شونده تاکتیکی انجام دادیم
يکشنبه 15 ارديبهشت 1398 - 06:45

کره‌شمالی اعلام کرد که این کشور رزمایش تهاجمی زیر نظر رهبر این کشور و با استفاده از تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی انجام داده است.

العالم-آسیا

رسانه‌های کره‌شمالی روز یکشنبه اعلام کردند که این کشور «رزمایش تهاجمی» با استفاده از پرتاب‌کننده‌های چندگانه راکتی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی انجام داده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که خبرگزاری یونهاپ متعلق به کره جنوبی روز شنبه از شلیک چند فروند موشک توسط کره شمالی خبر داده بود.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی اعلام کرد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر رزمایش تهاجمی واحدهای دفاعی در خطوط مقدم و در خطوط شرقی نظارت داشته است.

خبرگزاری کره‌شمالی در ادامه نوشت: هدف از این رزمایش برآورد و بررسی قابلیت عملیاتی و دقت عملکرد تهاجمی پرتابگرهای چندگانه موشکی بلند برد و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی توسط واحدهای دفاعی در خطوط مقدم و جبهه شرقی بوده است.

بر اساس اعلام ارتش کره جنوبی، موشک‌هایی که پیونگ یانگ روز شنبه در سواحل شرقی شهر ونسان شلیک کرده بُردهایی بین 70 تا 200 کیلومتر داشته‌اند.

از زمان شکست آخرین نشست ترامپ و کیم در ویتنام، تنشها در شبه جزیره کره مجددا رو به افزایش است.

کره شمالی پیش از این در زمینه برگزاری رزمایشهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در منطقه هشدار داده بود. کره جنوبی و آمریکا در ماه مارس رزمایشی بزرگ و 9 روزه با هدف افزایش سطح آمادگی دفاعی برگزار کردند. پیش از این مقامات آمریکایی گفته بودند که برای باز نگه داشتن مسیر مذاکره با کره شمالی رزمایشهای بزرگ با کره جنوبی را لغو خواهند کرد و آن را با رزمایشهای کوچکتر جایگزین می‌کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها