خرازی: نجات برجام در گرو تلاش اروپاست

خرازی: نجات برجام در گرو تلاش اروپاست
چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 - 12:20

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی نجات برجام را بسته به تلاش اروپا در دو ماه آینده برای جبران تعلل گذشته خود در اجرای تعهداتش عنوان کرد.

العالم - ایران / سیاسی

سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سفر به فرانسه با «ژان پیر رافارن» نخست وزیر اسبق این کشور و رئیس مجمع رهبران برای صلح دیدار و گفت‌وگو کرد.

رافارن در این دیدار با اشاره به اهمیت ایران و هوشمندی ملت ایران اظهار داشت: به نفع هیچکس نیست که نقش مردم ایران را در منطقه و تلاش ایران را در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر نادیده بگیرد.

وی افزود : متاسفانه اهمیت تلاش ایران در این زمینه‌ها ناشناخته مانده است.

خرازی نیز با اشاره به تنش‌های موجود در منطقه اظهار داشت: برای تقویت صلح و ثبات لازم است قدرت‌های منطقه‌­ای با هم گفت‌وگو کنند.

وی با تشریح رویکرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه و فشارهای دولت آمریکا علیه ملت ایران اظهار داشت: ملت ایران با بلوغ سیاسی و تجربیات 40 سال گذشته خود برای حفظ استقلال کشور در برابر فشارهای آمریکا مقاومت می‌کند و تسلیم نخواهند شد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه با اشاره به تحولات برجام و تصمیم اخیر ایران اظهار داشت: نجات برجام بستگی به تلاش اروپا طی دو ماه آینده برای جبران تعلل گذشته خود در اجرای تعهداتش دارد.

وی افزود: تسلیم اروپا در برابر فشارهای آمریکا تبعات ناگواری برای اروپا در پی خواهد داشت.

رافارن در ادامه با انتقاد از سیاست‌های آمریکا که حاکمیت کشورهای اروپایی را زیر سؤال برده و برای ایجاد شکاف در اروپا تلاش می‌کند، اظهار داشت: در فرانسه هیچکس سیاست‌های تحریمی آمریکا را قبول ندارد.

وی افزود: فرانسه طرفدار گفت‌وگوهای منطقه‌ای به منظور توسعه صلح و امنیت در منطقه است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها