حزب‌الله: عربستان سعودی، امارات و بحرین به لبنانی‌ها خنجر زدند

حزب‌الله: عربستان سعودی، امارات و بحرین به لبنانی‌ها خنجر زدند
يکشنبه 9 تير 1398 - 23:07

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان گفت که عربستان سعودی، ‌امارات و بحرین با شرکت در کنفرانس موسوم به «کارگروه منامه»، نقاب توطئه علیه فلسطین را از چهره خود برداشتند.

العالم - لبنان

شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان روز یکشنبه در سخنانی گفت که حمایت‌های عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین از طرح آمریکایی «معامله قرن»، تهدیدی واقعی برای همه مردم لبنان است.

به گزارش پایگاه خبری العهد، شیخ قاووق اظهار داشت که این سه کشور عربی با اتخاذ سیاست‌ عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خنجر را به سینه لبنانی‌ها فرو کردند.

عضو شورای مرکزی حزب‌الله تاکید کرد که ریاض، ابوظبی و منامه با شرکت در کنفرانس موسوم به «کارگروه منامه» نقاب توطئه علیه فلسطین را از چهره خود برداشتند.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز هفته گذشته همزمان با آغاز کنفرانس بحرین، بیانیه‌ای را در رد معامله قرن و حمایت از فلسطینیان منتشر و در آن گفته بود که این سه کشور عربی در راس خائنان جهان عرب قرار دارند .

«کارگروه اقتصادی بحرین» سه‌شنبه شب به مدت دو روز در منامه برگزار شد و در آن تعدادی از کشورهای جهان عرب از جمله عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به منظور بررسی طرح آمریکایی «معامله قرن» حضور به هم رساندند.

معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، با ادعای پایان منازعه رژیم صهیونیستی با فلسطین و در راستای عادی‌سازی روابط عربی - اسرائیلی است.

در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

این نشست با وجود مخالفت بسیاری از گروه‌های فلسطینی و شخصیت‌ها عربی مختلف جهان برگزار شد ولی برخی دولت‌های عربی از جمله عربستان سعودی و امارات با حضور در آن برخلاف افکار عمومی ملت خود قدم برداشتند و همین امر موجب ایجاد شکاف بیشتر بین آنان شده است.

فارس

پربیننده ترین خبرها