رئیس پارلمان عراق از تصمیمات جدید برای بهبود اوضاع خبر داد

رئیس پارلمان عراق از تصمیمات جدید برای بهبود اوضاع خبر داد
شنبه 13 مهر 1398 - 21:58

رئیس پارلمان عراق بعد از نشست با نماینده‌های معترضان اخیر، گفت دولت این کشور تصمیم‌هایی برای بهبود وضعیت اشتغال و شرایط اقتصادی گرفته است.

العالم - عراق

رئیس پارلمان عراق بعد از دیدار با نمایندگان معترضان این کشور در ساختمان پارلمان از بسته‌های حمایتی دولت برای بهبود اوضاع در عراق خبر داد.

محمد الحلبوسی شنبه (۱۳ مهر) بعد از این نشست، طی کنفرانس خبری گفت که دولت عراق تصمیم گرفته است که به کسانی که فاقد مسکن هستند، وام‌های بدون بهره اعطا کند. حلبوسی گفت که دولت عراق قصد دارد ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ایجاد کند.

حلبوسی حمایت از بخش کشاورزی را از اولویت‌های پارلمان دانست و گفت که همه کشاورزان عراقی از پرداخت اجاره بها در سال‌های گذشته و تا سال ۲۰۲۰ معاف می‌شوند.

او گفت که دولت با بانک مرکزی هماهنگی خواهد کرد تا به سرمایه‌گذاران در راستای ایجاد کارگاه‌ها و کارخانجات در بخش صنعتی، وام مکفی اعطا کند تا از این طریق فرصت‌های اشتغال بیشتر شود.

رئیس پارلمان عراق در بخش آموزش نیز گفت که به زودی همه بخشی از نیروها و مدرسان در وزارت آموزش و پروش بازنشسته خواهند شد.

او افزود: «تصمیم گرفتیم که تصمیمات پارلمان در مورد دارندگان تحصیلات تکمیلی را عملی کنیم».

رئیس پارلمان عراق بعد از نشست روز پنجشنبه با رئیس جمهور و نخست‌وزیر عراق، مکلف شد با نماینده‌های معترضان دیدار کرده و مطالبات آن‌ها را بررسی کند. او این دیدارها را در ساختمان پارلمان برگزار کرد.

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق دیروز جمعه ضمن اعلام آمادگی برای تغییرات و اصلاحات، از قوه قضائیه و قوه مقننه خواست در این راستا، به دولت او کمک کنند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها